این یادداشت هرگز در پی نفی اهمیت بهداشت یا عمل به توصیه‌های پزشکی نیست، اما یادمان باشد «با توکل زانوی اشتر ببند»، دوا را طبیب می‌دهد و شفا را خدا.

به گزارش دانشجو سلام؛ امیرمحمد امیرآبادی؛ * همه ما این روز‌ها درگیر بلاییم. گاهی بلای خود ویروس، گاهی بلای ترس از آن. آرامش جسمی گروهی و آرامش روانی همه ما به هم خورده است.


دغدغه های‌مان تا سطح کمبود ماسک و ژل و .. فروکش کرده. دعوا‌های بچگانه اصحاب قدرت و جنگ انتقام سیاست، بر نگرانی های‌مان افزوده. گویی سال‌ها اعتقادات به بازی گرفته شده است که ما نقاب‌دارانِ اعتقاد هم این روز‌ها همه شعارهای‌مان را فراموش کردیم.

راستش گمان نمی‌کنم این روز‌ها کسی حتی جرات کند مردم را به توسل دعوت کند، و اگر می‌کند حتما صابون تمسخر حتی از جانب مذهبی‌پوش!‌ها را به تن مالیده است. کجاست آن همه شعار و ادعا؟!

این یادداشت هرگز در پی نفی اهمیت بهداشت یا عمل به توصیه‌های پزشکی نیست، اما یادمان باشد «با توکل زانوی اشتر ببند» نه رهایش کن، نه توکل را فراموش کن. دوا را طبیب می‌دهد و شفا را خدا.

اگر روزی با زیارت عاشورا بلای وبا از سامرا ریشه کن شد، چون عقیده به اعجاز آن کلام قدسی وجود داشت. اگر امروز من از توسلم اثر نمی‌بینم، چون برای تفنن و آزمون است و صد البته که همین هم بی جواب نمی‌ماند.

یادمان باشد، دلسوز ما کسی است که غصه دار همیشگی ماست: انا غیر مهملین لمراعاتکم و یادمان بیاید که حضرتش به مرد بحرینی فرمود: اگر همان لحظه مرا صدا می‌زدید، دستگیری می‌کردم.

میان این همه توجه به ماسک و ژل و شستشو، که صد البته لازم است، از توجه پر از اضطرار به حضرتش غافل نباشیم که هزار البته واجب است‌. نمی‌دانم دیگر باید چه اتفاق بیفتد تا متوجه شویم الهی عظم البلاء و برح الخفاء و انکشف الغطاء و ضاقت الارض و منعت السماء را.

شاید هم تا همین جایش بلدیم و ادامه اش را در یاد نمی‌آوریم که: انت المستعان و الیک المشتکی و علیک المعول فی الشده و الرخا.

کاش بیاییم و بخوانیم، با تضرع هم بخوانیم که خدا بنده نواز است و امام مهربان‌تر از مادر. در کنار عمل به همه احتیاطات عقلانی و توصیه‌های پزشکی، خواندن دعای الهی عظم البلاء را در دستور کار خود قرار بدهیم. مگر بلا چه معنای دیگری دارد؟! پس همه را به این دعای شریف دعوت کنیم؛ باور کنیم اثر دارد.

جا دارد خداقوت بگوییم خدمت تمامی افراد و اقشار مختلف که در مقابله با این ویروس قدمی برداشته اند، مخصوصا مجاهدان و مدافعان عرصه بهداشت و درمان که با وجود‌کمبود‌ها و مشکلات متعدد بی منت در خط مقدم از خودگذشتگی و ایثار هستند. همانطور که رهبر انقلاب فرمودند: «کارتان بسیار با ارزش است هم ارزش جامعه پزشکی و پرستاری را بالا می‌برد که برده و هم مهم‌تر از آن این ثواب الهی است که خدای متعال قطعاً به شما خواهد داد.»

امیرمحمد امیرآبادی، دانشجوی دانشگاه فرهنگیان پردیس امام خامنه‌ای استان گلستان
انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018