فائزه عیدی دانشجویی دانشگاه پیام نور گنبد کاووس است. دی در این یادداشت در مورد شیوه و زمان ترور سردار سلیمانی نگاشته است. اینکه این ترور از قبل برنامه ریزی شده بود یا اینکه فقط یک برنامه اتفاقی است از جلمه مباحث این یادداشت مختصر است.

به گزارش دانشجو سلام؛ از زمان انتشار خبر شهادت سردار سلیمانی این گمانه مطرح شد که آیا آمریکاییها با برنامه دست به چنین اقدامی زدند یا هدف دیگری داشتند!؟

◾️اطلاعات اولیه نشان می دهد که واشنگتن از زمان رسیدن سردارسلیمانی به خاک عراق و هواپیمایی را که بر آن سوار بوده و حتی خودرویی که وی به محض پایین آمدن از پله های هواپیما سوار آن شده باخبر بوده است!

◾️دقت حمله در حدی بود که با وجود تردد مسافران در فرودگاه بغداد و با نزدیک بودن محل حادثه به فرودگاه هیچ فردی خارج از کاروان هدف حمله کشته(شهید) نشده است!

◾️به گفته منابع آگاه، سردار سلیمانی در ساعت 23:20 دقیقه به وقت بغداد بر فراز پرواز هواپیمایی سوریه ای «اجنحة الشام» از دمشق وارد بغداد شد. ابو مهدی المهندس نیز به همراه «محمد رضا الجابری»، مسئول تشریفات الحشد الشعبی، که داماد المهندس هم هست با شماری از دیگر سران حشد به استقبال وی رفتند.

◾️پای پله های هواپیما، یک خودروی تویوتا و یک ون از نوع «استار ایکس» در انتظار آنها بود و کاروان متشکل از این دو خودرو بدون تشریفات گذرنامه ای از فرودگاه خارج شد بدون آنکه در پست های بازرسی توقف کند.

◾️پیش از اینکه این کاروان به میدان عباس بن فرناس، اولین میدانگاه بعد از فرودگاه برسد، در حدود 300 متری میدان، کنار یک ورودی امنیتی بازرسی در لحظه ای که خودروی دیگری در صحنه نبود هدف حمله قرار گرفت.

◾️اولین اعلام ازجانب نقطه بازرسی موسوم به «ایست 4» بوده که تابع پلیس فدرال است که از شلیک کاتیوشا خبر داده بود. تا 5 دقیقه مبنای اطلاعات همین حمله کاتیوشا بود و از آنجا که همه منتظر واکنش حشد به حمله موشکی به پایگاه القائم بودند و با توجه به اینکه پایگاه امریکایی چسبیده به فرودگاه است، برداشت اولیه این بود که این حمله از جانب حشد بوده و به خطا رفته است.

◾️پس از رسیدن نیروهای امنیتی به محل حادثه موضوع عوض شد و 20 دقیقه بعد هویت قربانیان شناسایی شد.

◾️«ابومنتظر الحسینی»، از دیگر سران حشد و نزدیکان سردار سلیمانی فردی است که شهدارا شناسایی کرد. چرا که از ورود وی به بغداد خبر داشت.

◾️شدت بمباران بسیار شدید بوده و در -آسفالت خیابان یک حفره ایجاد کرده است!

▫️بنا به گفته یک مقام امنیتی عراق: اتهامات بسیاری درباره درز دادن اطلاعات به امریکایی‌ها مطرح شده است، چه درمورد دستگاه امنیت فرودگاه دمشق و چه بغداد. ▫️به احتمال قوی امریکایی ها از لحظه پرواز #سردار_سلیمانی از دمشق اطلاع داشته اند و به احتمال قوی توانسته اند به دایره های نزدیک به وی در سوریه و عراق نفوذ کنند و تحرکات وی را زیر نظر بگیرند.

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018