یکی از فعالین دانشجویی در یادداشتی نوشت: آحاد جامعه به عنوان مصرف کننده کالا باید بر روی کالای ایرانی غیرت داشته باشند و با نصب العین قرار دادن دستور مقام معظم رهبری قسمتی از اقتصاد بیمار ایران را درمان کنند تا به اشتغال جوانان ایرانی کمک کنند.

به گزارش دانشجو سلام؛ با توجه به اهمیت نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب، تمام تمرکز مسئولین و مردم به این سو سوق داده شد که تنها با حمایت از کالای ایرانی است که مشکلات کشور قابل می باشد.

در همین رابطه سجاد شعبانی  یکی از فعالین دانشجویی در یادداشتی با توجه به اهمیت نامگذاری سال جدید نوشت:

نامگذاری امسال به نام حمایت از کالای ایرانی توسط مقام معظم رهبری اقدامی هوشمندانه در راستای سوق دادن علایق آحاد مردم به خرید کالای ایرانی است و این امر می تواند باعث اشتغال و کارآفرینی در سطح کشور گردد.

این امر الزامات فراوانی دارد مانند آنکه باید در وهله اول کیفیت محصولات ایرانی را بالا برد و در این زمینه دولت به عنوان متولی اصلی صنعت کشور باید از طریق افزایش نظارت ها و بازرسی ها به بالا بردن کیفیت محصولات کمک کند.

همچنین تولیدکنندگان نیز باید خود را موظف به تولید کالایی کنند که خریدار در زمان خرید با اطمینان آن را انتخاب کند و قیمت کالای خود را نسبت به کالای خارجی به نحوی تنظیم کنند که اشتیاق مردم به خرید کالای آنها بالا رود.

از دیگر الزامات حمایت از تولید کالای ملی، قرار دادن مشوق های لازم جهت خرید، تولید، فروش و ... کالای ایرانی است که در این زمینه تمامی وزارتخانه ها، موسسات و ارگان های دولتی و خصوصی و کارخانه ها نقش اساسی دارند.

یکی از مهمترین کارهایی که باید در این امر صورت بگیرد جلوگیری از ورود قاچاق به کشور است، دولت و دیگر ارگان های نظامی و انتظامی باید با تمام قوت مقابل ورود کالای قاچاق بی کیفیت را از خارج کشور بگیرند و بر واردات کالاهایی که در داخل قابل تولید هستند هم نظارت داشته باشند و به شرکت های خصوصی نیز در زمینه واردات باید نقشه راه بدهند تا آنها بدانند چه کالاهایی را وارد کنند و چه کالاهایی را نباید وارد کنند.

در این امر شاید نقش مردم از همگان با اهمیت تر باشد.

آحاد جامعه به عنوان مصرف کننده کالا باید بر روی کالای ایرانی غیرت داشته باشد و در صورت وجود نقصان و یا کیفیت پایین در آنها باید موارد را گزارش دهند تا بتوان آنها را رفع کرد.

امیدوارم امسال با نصب العین قرار دادن دستور مقام معظم رهبری بتوانیم قسمتی از اقتصاد بیمار ایران را درمان کنیم و به اشتغال جوانان ایرانی کمک کنیم.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018