وقتی دانشجویان بسیجی جهادگری که  پس از دو هفته از وقوع زلزله مخرب غرب کشور برخلاف مدعیانی که در روزهای وقوع این حادثه فقط  آمدند و سلفی هایشان را گرفتند و رفتند برای خدمت رسانی به مردم  آماده اند و حتی در این راه از برخی افراد مسئول هم جلوترند....

به گزارش دانشجوسلام؛ هجده نفر از دانشجویان جهاد گر بسیجی استان با همکاری سازندگی سپاه نینوا برای کمک رسانی  به مناطق زلزله زده اعزام شدند.

به روزهای اول زلزله که نگاه می کنیم موج ابراز همدردیها و اظهارات مردم عزیز را شاهد بودیم و البته در این بین بودند کسانی که چنان  کاسه داغتر از آش شدند و  برای دردهای مردم اظهار نظر می کردند که گویی  غیر از آنها کسی دلسوز مردم نیست و سعی می کردند عالم و آدم را به هم ببافند و بگویند دلیل بوجود آمدن این مشکل فلان مسئله و یا فلان شعار است .

 نا گفته نماند که این زلزله برای بسیاری هم  فرصتی شد جهت عقده گشایی! و در این خرابی  و آوارها سخنانی به میان آوردند که برای همیشه خاطره بدی از خود در ذهن مردم  بوجود آوردند.

اما رفته رفته که سرمای زمستانی پاییز نمایان تر می شود داغی کاسه این افراد هم به یکباره سرد شد و این بار باز همان مدافعین  راستین انقلاب بودند که در سرما کنار مردم ماندند و به عهد خود با ولایت و مردم پایبند شدند .

بسیجیانی که منتظر ماندند سلبریتی ها بروند و سلفی هاشان را بگیرند تا بعد به دور از زخم و زبان آنان آرام و بی صدا به کار خود مشغول شوند.

سپاه نینوا  نیز مانند دیگر سپاههای استانی در کشور مسئولیت بازسازی هفت روستای زلزله زده را به عهده گرفت و امروز دانشجویان جهادگر بسیجی ناحیه دانشجویی استان در ذیل معاونت سازندگی سپاه نینوا برای کمک رسانی به این مرزداران قهرمان عازم روستاهای زلزله زده شدند تا به قولی که به مردم دادند جامه عمل بپوشند.

جهادگرانی که با نام شهدای مدافعان حرمشان به این سفر می روند تا بگویند مدافع حرم یعنی  مدافع خاک و امنیت وطن . و امروز از طرف  آنان جایشان را در کنار مردم سبز نگه می دارند و با این کار مهر باطلی می زنند بر دهان مغرضینی که در این ایام حرف مفت کم نگفتند.

05es

جوانان دانشجویی که از هر فرصتی برای کمک به محرومین استفاده می کنند و برایشان فرقی ندارد  که به مردمان محروم استانشان خدمت کنند و یا کیلومترها آن طرفتر به هموطن کرد خود.  و یا حتی برادران مسلمانشان در دیگر کشورها .

اینان گوششان به دهان رهبرشان است که ببیند آقا چه دستور می دهد.

امروز که رهبرشان از آنان می خواهد با تمام توان به کمک هموطنانی بشتابند که سالهاست آنان مرزدار شرف و امنیت شانند، بی چون و چرا لباس خدمت به تن می کنند و راه می افتند.

06es

علیرضا طاهری زاده فرمانده ناحیه دانشجویی استان هم در حین اعزام به دانشجویانش نصیحتی می کند و می گوید: خوشا به سعادت شما که برای خدمت به بندگان مومن خدا انتخاب شدید و در جایی پای می گذارید که نائب امام زمان در آنجا حضور یافت و به شما  گفت به نیابتش به این مردم  داغدار و مصیبت دیده خدمت کنید.

نکته دیگری که طاهری زاده به دانشجویان گوشزد می کند رعایت سلسله مراتب در انجام وظایف محوله است.

او به دانشجویان جهادگر می گوید: وقتی در منطقه حضور یافتید فرهیختگی خود را در اطاعت پذیری نشان دهید و باید تحت نظر ستاد مرکزی سازندگی استان کار کنید.

فرمانده با ذکر صلوات و آرزوی موفقیت  سخنش را به پایان می رساند و سپس در پناه قرآن بدرقه شان می کند.

 02es

03es

04es

07es

گزارش از لیلا هاشمی

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018