مدیر مرکزمطالعات دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: زلزله ای که در کرمانشاه افتاده است بیشتر از نظرات کارشناسی در حال حاضر نیازمند مدیریت است هرچند در زمان خود باید همه مسکن ها و همه ساختمان هایی که خراب شده اند مانند مسکن های مهر، بیمارستان ها و مدارس کارشناسی شوند.

به گزارش دانشجوسلام؛ فرهاد بیضایی کارشناس مسکن در گفت و گو با خبرنگار راه دانا؛ در خصوص نظر برخی مبنی بر وضعیت مسکن های مهر در کرمانشاه و تخریب آنها به خاطر زلزله اظهار داشت: درباره هیچ ساختمانی در هیچ کجای کشور نمی توان نظری قطعی مبنی بر سالم یا ایمن بودن به صورت یک گزاره کلی اعلام کرد. 

وی با بیان اینکه مسکن های مهر در مناطق مختلف، پیمانکارهای متفاوت، ناظرهای مختلف و شرایط خاص خود را داشته اند عنوان کرد: ممکن است ناظر یا پیمانکاری در جایی تخلف کرده باشد اما در حال حاضر نمی توان به خاطر ریزش چند واحد مسکن مهر در یک منطقه به خاطر ریزش دیوارهای آن، گزاره و نتیجه کلی برای تمام مسکن های مهر در کشور صادر کرد.

 مدیر مرکزمطالعات دانشگاه علم و صنعت ایران خاطرنشان کرد: زلزله ای که در کرمانشاه اتفاق افتاده است بیشتر از نظرات کارشناسی در حال حاضر نیازمند مدیریت است هرچند در زمان خود باید همه مسکن ها و همه ساختمان هایی که خراب شده اند مانند مسکن های مهر، بیمارستان ها و مدارس کارشناسی شوند.
بیضایی با تاکید بر این نکته که اولویت اصلی رسیدگی به وضع مصدومان و رساندن مواد اولیه نظیر خوراک و پوشاک به زلزله زدگان است گفت: در حال حاضر عده ای سعی می کنند کم کاری و سوء مدیریت ها را پشت مسائلی نظیر اتهام زدن ها یا پرداختن به موضوعاتی نظیر مسکن مهر پنهان کنند. 

وی در ادامه گفت: در حال حاضر حتی فرصت مناسبی برای بررسی مسکن مهر که آیا مقاوم بوده است یا خیر نیست چرا که عده ای در سرمای زمستان بدون هیچ گونه امکانات اولیه منتظر خدمات رسانی مسوولان هستند اما بحث اصلی دولت خرابی مسکن مهر است. 

این کارشناس مسکن در پایان تصریح کرد: در شرایطی دولت و همه کارشناسان باید به بررسی خانه ها و بیمارستان ها بپردازند که وظیفه اولیه دولت که رسیدگی به زلزله زدگان است صورت گرفته باشد.

انتهای پیام/ط

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018