در آستانه بزرگترین پیاده روی و اجتماع بزرگ شیعیان جهان، جاماندگان از عاشورا هم نوا با ناله های زینب کبری خود را به کربلا می رسانند.

به گزارش دانشجو سلام؛ کم کم صدای پای زائرین اربعین از اقصی نقاط جهان شنیده می شود. جمعیت مشتاقی که برای دیدار امام خویش و تسلی دل زینب کبری با پای پیاده این مسیر را طی می کنند و خود را به کربلا می رسانند و زیارت اربعین می خوانند .

زیارتی که در روایات ما یکی از نشانه های انسان مومن است و این سنت دیرینه چند سالیست که با شکوه خاصی به بزرگترین پیاده روی و اجتماع شیعیان تبدیل شده است.

با شروع ماه صفر بسیاری خود را آماده می کنند که بتواند در این مراسم بزرگ معنوی، سیاسی و فرهنگی شرکت کنند .

امسال اما برخی مسئولین کمربندهای خود را محکم بستند و مانند مردم منتظرند هرچه زودتر این روز بزرگ فرا برسد! اما گویی جنس انتظار آنان کمی فرق دارد.با افزایش هزینه های  که برای سفر اربعین در نظر گرفته شده به نظر می رسد این روز به فرصتی تبدیل شده برای جبران کمبودهای مالی و بودجه ای کشور! که قرار است از جیب زائرین حسینی برطرف شود .

هر فردی که یک بار در این اجتماع عظیم شرکت کرده گواهی می دهد که چطور مردم مسلمان عراق و البته برخی هموطنان ایرانی تمام دارایی خود را می دهند تا از زائران اباعبدالله پذیرایی کنند .

این را وقتی با سخنان برخی مسئولین در کشوری که انقلابش به برکت نام حسین شکل گرفت و موجب شد آنان امروز مسند نشین شوند مقایسه می کنیم که مدعی اند «چراغی که به خانه رواست را نباید خرج مسجد کرد»! می فهمیم که تا چه اندازه از معرفت و بصیرت به دورند که هنوز نمی دانند سو و روشنایی چراغی که از آن دم می زنند از نام و یاد حسین است!

با اینهمه مردم اینگار کار خود را می کنند و کاری به سنگ اندازی هایی که در برابر افزایش هزینه های کرایه های اتوبوس و بلیط هواپیما می شود ندارند، چون این دلدادگان از نسل کسانی اند که در دوره ای سر و دست خود را دادند تا به زیارت قبر امام شهیدشان بروند .

اربعین امسال هم مطمعنا فرا می رسد و عاشقان سر و سینه زنان خود را به بار گاه شهدای کربلا می رسانند و با زیارت ارباب بی کفن زندگی دنیا و آخرت خود را بیمه می کنند و در این میان اما !حسرت برای کسانی است که از این قافله جاماندند و یا اینکه به جای برداشتن سنگی از جلوی پای زائر حسین شروع به سنگ اندازی کردند .
انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018