روز گذشته در میزگردی که موضوع منطقه آزاد اینچه برون و با هدف پویایی و توسعه منطقه آزاد تجاری اینچه برون برگزار شد. تنی چند از اساتید رسانه ها و فعالان اقتصادی و دیپلماسی با حضور در سازمان بسیج دانشجویی استان گلستان نسبت به این موضوع گفتگو نمودند.

 

به گزارش دانشجو سلام؛ به ابتکار معاونت پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی استان گلستان در راستای پیگیری مسائل استان و سعی در حل این مسائل در راستای پیشرفت و توسعه منطقه، میزگردی با عنوان بایدها، نبایدها در منطقه آزاد اینچه برون برگزار شد.

در این میزگرد که با حضور جمعی از اساتید دانشگاه، فعالین اقتصادی و نماینده وزارت امور خارجه در استان برگزار شد، جواد فرامرزی مسئول بسیج دانشجویی استان در این گفتگو گفت: دستاندکاران بتوانند با رفع موانعی که بر سر تولید وجود دارد بتوانند حمایت لازمی را که تحت همین شعار سال باشد، تحت عنوان پشتیبانی، رفع موانع، تولید و حمایت ها ان شالله همین گام برداشته شود تا بتوانیم پویایی و رشد و تاثیر آن بر زندگی مردم استان باشیم ان شالله.

photo ۲۰۲۱ ۰۴ ۲۷ ۱۰ ۳۸ ۲۰

 هیوه چی، فعال اقتصادی استان گلستان: از من بازرگان یا تولید کننده پشتیبانی شود که بتوانم صادرات انجام دهم. دستگاه دیپلماسی لازم است فعال باشد، گمرکات خروجی کشور باید هماهنگ باشند و زیرساخت تراسفورتی ما نیز باید آماده باشد.

 دلیری، عضو هیئت علمی دانشگاه گلستان: اگر به درستی بایدها و نبایدهای منطقه اینچه برون بررسی شود ما هم اشتغال و هم توسعه را به خوبی لمس خواهیم کرد. ملزومات اولیه برای توسعه پایدار استان گلستان این است که اول مناطق آزاد به خوبی شکل بگیرد برنامه راهبردی درستی برای آن شکل بگیرد.

 امیر شاهی؛ نماینده وزرات امور خارجه در استان گلستان: وزرات خارجه شبانه روزی در تلاش است همه موانع که جلوی پای صادرات و واردات کشور و توسعه پایدار قرار دارد را برطرف کند. نمایندگی ورزات خارجه در استان گلستان نیز بر اساس همین مبنا شکل گرفته است.

انتهای پیام/

photo ۲۰۲۱ ۰۴ ۲۷ ۱۰ ۳۸ ۲۱ 2

 

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید