لیلا هاشمی از فعالیت آموزشی نسرای گلستان در سطح استان خبرداد و گفت: تاکنون 1800کلاس آموزش سواد رسانه برای مخاطبان برگزار شد.


به گزارش دانشجو سلام به نقل از گلستان ما؛ همزمان با هفته بسیج دبیر نهضت سواد رسانه انقلاب اسلامی گلستان در گفتگو با این پایگاه خبری به فعالیت آموزش سواد رسانه قرارگاه فضای مجازی بسیج در استان اشاره کرد و گفت: امروز همه مردم خواسته یا ناخواسته با رسانه ها مواجه اند و نهضت سواد رسانه ای این ظرفیت را دارد تا با آموزش صحیح و استفاده از تمام ظرفیتها این آموزش را به مخاطبان خود دهد تا کمترین آسیب را در استفاه از رسانه ببینند


لیلا هاشمی اظهار کرد: نهضت سواد رسانه انقلاب اسلامی از سال97 فعالیت اولیه خود را در سطح استان گلستان با هدف آموزش سواد رسانه به اقشار مختلف شروع کرد.


وی افزود: این فعالیتها ابتدا از سطح پایگاههای بسیج شروع شد و با جدی تر شدن آن مخاطبان نهضت سواد رسانه ای گسترش یافت.


هاشمی گفت: در این مدت نهضت سواد رسانه انقلاب اسلامی(نسرا) با برگزاری چندین دوره تخصصی تربیت مدرسی توانست مدرسان سواد رسانه ای را در سطح استان آموزش دهد که این افراد توانستند کلاسهای مجازی و حضوری سواد رسانه ای در سطح پایگاه ها،مدارس و دانشگاه های استان برای مخاطبان خود برگزار کنند


وی ادامه داد: نسرای گلستان در این مدت توانست با تربیت 60مدرس و همچنین استفاده از ظرفیت دیگر کارشناسان حوزه رسانه به 1100نفر در کلاسهای حضوری و 700نفر در کلاسهای مجازی آموزش دهد .

دبیر نهضت سواد رسانه انقلاب اسلامی گلستان ادامه داد: برگزاری دوره های آموزشی، کارافرینی، گرافیک و.. به صورت مجازی از دیگر برنامه های این نهضت است که علاقمندان میتوانند از این دوره های مجازی افلاین استفاده کنند.


وی استفاده از دوره های سایر استانها را هم از شاخصه های نسرا دانست و اضافه کرد: ممکن است دوره های آموزشی با حضور اساتید مطرح توسط نسرای سایر استانها برگزار شود که مخاطبان میتوانند از آن ظرفیتها هم استفاده کند.


هاشمی گفت: تولیدات محتوایی تخصصی از دیگر فعالیتهای این نهضت است که نسرای گلستان توانست با تولید،عکس نوشت ،کلیپ،پرده نگار آموزشی، پادکست، موشن و واینفو، محتوای تخصصی خوبی را در حوزه آموزش داشته است.


وی بیان کرد: نسرای گلستان در هفته بسیج با برگزاری برنامه های آموزشی مختلف درسطح استان به رسالت خود عمل کرده است.


دبیر نهضت سواد رسانه انقلاب اسلامی گلستان برگزاری جلسات آموزشی به صورت مجازی در سامانه نسرا و لایوهای اینستاگرامی، حضورو فعالیت مدرسان سواد رسانه در برنامه های آموزشی شاد، خاطره نگاشتهای مدرسان سواد رسانه در ایام کرونا، برگزاری مسابقه کتابخوانی و آموزش حضور فعال در شبکه های اجتماعی را بخشی از این فعالیتها برشمرد.
انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید