جمعی از دانشجویان دانشگاههای استان با انتقاد از سوء استفاده از مطالبات مردمی توسط آشوبگران خارجی این وضعیت را موجب نشنیده شدن صدای واقعی مردم خواندند و از مسئولین خواستند تا با تدبیر درست به وضعیت معیشت و اقتصاد مردم رسیدگی کنند.

به گزارش دانشجو سلام؛ فعالین دانشجویی با حضور در دفتر  این پایگاه خبری در گفتگویی صمیمانه به تحلیل  اتفاقات اخیر کشور پرداختند.

IMG 8740

لزوم رسیدگی به مشکلات مردم

احسان سلیمانپور دانشجوی کارشناسی حقوق دانشگاه گلستان اصل خواسته و مطالبات مردم را درست و به حق دانست .

وی گفت: در ابتدا تجمعات در راستای پیگیری مطالبات مردم بوده است که متاسفانه توسط دشمنان به انحراف کشیده و تبدیل به آشوب شد.

این فعال دانشجویی  افزود: مردم در ماهها و سالهای قبل اعتراضهایی به برخی موسسات مالی و.. داشتند که با وجود اعتراضهای گسترده صدایشان شنیده نشد و همین امر موجب طمع دشمنان قرار گرفت و بر ایجاد اشوب در کشور دامن زد.

سلیمانپور گفت: اینکه مسئولی در این شرایط بخواهد به جای رسیدگی به مطالبات مردم، آن را به گروهای منتقد دولت نسبت دهد کاری صد در صد اشتباه  است و باید از تمام ظرفیتها برای شنیدن صدای مردم استفاده شود.

این فعال سیاسی اجتماعی با اشاره به نقش جنبشهای دانشجویی اظهار کرد: جنبشهای دانشجویی باید به رسالت اصلی خود برگردند و با گوشزد کردن مشکلات و ارائه راه حل به مسسولین به آنها کمک کنند.

وی افزود: اگر دانشجویان به وظایف خود عمل می کردند و صدای آنها هم از سوی مسئولین شنیده می شد می توانست به حل مشکلات کمک شود و مطمعنا اجازه نفوذ  دشمن در کشور گرفته می شود.

IMG 8670

خواسته های واقعی مردم دغدغه انقلاب است

زهره خطیر نامنی دانشجوی دانشگاه منابع طبیعی گفت: تنها راه برون رفت از  مشکلات کشور عمل به فرامین رهبری است.

این فعال دانشجویی ادامه داد: دانشجویان به عنوان قشر مطالبه گر، باید صدای مردم را به مسئولین برسانند و دولت هم برای تحقق شعارهای خود تلاش کند.

خطیر نامنی گفت: در این شرایط به جای اینکه صرفا در فضای مجازی به دنبال بیان مطالبات باشیم باید در بین مردم حضور پیدا کنیم و به آنان اطمینان دهیم که مطالبات به حق آنان خواست انقلاب هم هست و نباید بگذارند دشمن از بیان خواسته های آنان سو استفاده کند.

وی گفت: مردم هیچ گاه به اینگونه حرکتهای ساختار شکنانه و ضربه زدن به بیت المال راضی نیستد و مطمعنا هدایت این جریان از بیرون از مرزها انجام می گیرد.

IMG 8687

اغتشاشگران با آشوبشان به مردم مستضعف خیانت کردند

در ادامه علی رسولی دانشجوی فعال رشته حقوق دانشگاه آزاد کردکوی بیان کرد: حساب مردم و خواسته هایشان از آشوبگران جدا است و باید گفت ضمن اینکه  پیگیری این مطالبات  قابل دفاع کردن است اقدام  آشوبگران نیز محکوم می باشد.

رسولی گفت: اگر مسئولین دولتی و نمایندگان مجلس که در واقع نماینده این مردم هستند  پیگیر مطالبات مردم بودند و به اعتراضهای اخیر آنان توجه می کردند امروز دشمنان قسم خورده انقلاب از آنان سو استفاده نمی کردند.

این فعال دانشجویی ادامه داد: اغتشاشگران با بهره برداری از این تجمعات به نفع خود موجب شدند صدای واقعی و مطالبه به حق آنان شنیده نشود.

رسولی افزود: این اتفاقات در نظام اسلامی طبیعی است و مطمعنا این فتنه گریها و آشوبها به پایان خواهد رسید اما مسئولین کشور باید بعد از آن به فکر برطرف کردن مشکلات و مطالبات مردمی باشند .

دانشجوی حقوق دانشگاه آزاد کردکوی گفت: متاسفانه این ادبیات که مقصر مشکلات را دولتهای قبل بدانند  حرف درستی نیست چرا که به فرموده رهبری ۶ماه هم برای اداره امور یک جمعیت ۸۰ میلیونی فرصت زیادی است و حال اینکه نزدیک به ۵ سال از عمر دولت می گذرد و مسئولین باید به مردم برای کارهایی که انجام دادند توضیح دهند.

رسولی تصریح کرد: مقام معظم رهبری چشم انداز کشور را ترسیم کردند و همه قوا باید در ذیل آن حرکت کنند نه آنکه هر کدام برای خود چشم انداز خاص معین کنند .

وی به وظایف دانشجویان به عنوان افسران جنگ نرم اشاره و اظهار کرد: اینکه رهبری دانشجویان را آتش به اختیار خواندند یعنی برای بیان مطالبات مردم وارد صحنه شوند و مسئولین هم باید با اعتماد به جوانان، آنان را در انجام مسئولیتها به کار گیرند.

IMG 8723

آشوب دست ترامپ را برای تحریم بیشتر باز کرد

 دانشجوی کارشناسی بیو تکنولوژی  دانشگاه آزاد گرگان نقش دشمنان خارجی را در این وقایع پررنگ خواند و افزود: بدون شک این اتفاقات نقشه دشمنان خارجی است چرا که سازمان یافتگی این چنینی و و قوع آن در زمان حماسه ۹دی  موید همین مسئله می باشد.

این فعال علمی دانشجویی اظهار کرد: رسانه های آمریکایی از چندین ماه قبل با پخش اخباری مبنی بر شورش گرسنگان به این اعتراضات اشاره داشتند و عدم تدبیر درست در برخی موارد بر گسترش این اعتراضات دامن زد.

وی با گلایه از برخی رفتارها در این مدت گفت: چرا برخی افراد با یک جو روانی و بی سابقه در کشور قبل از اینکه لایحه بودجه به تصویب برسد قیمت و ردیف بودجه برخی اقلام و نهادها را اعلام کردند در حالی که هنوز به تصویب نرسیده بود و این رفتار موجب اعتراض و نگرانی بیشتر مردم شد.

این فعال دانشجوی افزود: باید تلاش شود تا گسلها و شکافهای اقتصادی که در جامعه وجود دارد برطرف شود و در این صورت است که راه نفوذ دشمن و ایجاد آشوبها از سوی دشمنان نظام برطرف می شود.

وی بیان کرد: مردم هم باید بدانند پیگیری مطالبات آنان از اینگونه مسیرها تقریبا غیر ممکن می شود و این فتنه گریها باعث می شود صدای معترضین واقعی شنیده نشود و این روش ترمیمی مناسب برای وضعشان نمی باشد.

این فعال دانشجویی با توجه به سوء استفاده دشمن از جوانان گفت: دشمن با سوء استفاده از روحیه ماجراجویی جوانان از آنان به عنوان ابزار برگزاری آشوبها  استفاده می کند که باید دستگاههای نظارتی جلوی آنان را بگیرند.

وی ادامه داد: ایجاد این آشوبها نه تنها به حل مشکل معیشت و گرانی کمک نمی کند بلکه باعث می شود تا دست آمریکا برای تحریمهای بیشتر علیه ایران باز شود و ضرورت دارد مردم هوشیارانه تر به این قضایا نگاه کنند.

وی با انتقاد از عملکرد رسانه ها گفت: مردم باید با بیان شفاف مطالبات خود صف خود را از کسانی که شعارهای خودساخته و ساختار شکنانه می دهند مشخص کنند و باید اذعان کرد متاسفانه رسانه ها در انعکاس خواسته های مردم به مسئولین در طول این سالها به درستی عمل نکردند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018