دبیر جامعه اسلامی گلستان در رابطه با انتخاب وزیر علوم گفت:هرچه زودتر باید تکلیف این وزارتخانه مهم مشخص شود و فردی باید معرفی شود که نه در شعار بلکه در عمل بتواند زیر ساخت‌ها را توسعه بدهد.

به گزارش دانشجو سلام؛ با شروع سال تحصیلی در مراکز دانشگاهی متاسفانه شاهدیم یکی از بزرگترین و تاثیرگذارترین وزارتخانه ها همچنان بدون وزیر باقی مانده است در حالی که اهمیت این وزراتخانه برکسی پوشیده نیست  و می بایست زودتر و سریعتر از سایر وزارتخانه ها وزیر مربوطه آن مشخص می شد.

شاید اهمیت آن سبب سهم خواهی و طمع جریانهای و سیاسی شده است که وزیر متناسب با خط و مشی خود را به مسند بنشانند تا بتوانند سیاسیت های خود را در یکی از موثرترین مراکز پیاده کنند .

در همین رابطه احسان سلیمانپور دبیر جامعه اسلامی گلستان در گفتگو با دانشجو سلام گفت:

متاسفانه در روزهای معرفی کابینه‌ی دولت به مجلس وزارت علوم و تحقیقات مظلوم واقع شد و بدون هیچ وزیر پیشنهادی برای این وزرات خانه مسئولیت امور به سرپرست موقت سپرده شد که این امر به نحوی باعث بلاتکلیف مانند بعضی از امور و  همچنین عدم تصمیم گیری و سیاست گذاری برای بلند مدت می‌شود.

وی در رابطه با ویژگی های که باید برای وزیر علوم در نظر گرفته شود گفت : از رئیس جمهور محترم انتظار می‌رود سکان هدایت این وزارت خانه‌ی مهم و خطیر را به دست فردی مدبر بسپارد تا در دانشگاه‌ها شاهد تحولی مثبت در همه‌ی جهات بخصوص تحول علمی و فرهنگی باشیم.

وی ادامه داد: از رئیس جمهور تقاضا داریم فردی را به عنوان گزینه تصدی وزارت علوم معرفی کنند که بتواند با استفاده از پتانسیل‌های موجود در این وزارتخانه درآمدزائی کند و تدبیری کند تا دانشگاه‌ها از نظر مالی در مضیغه نباشد ، هر بار روئسای دانشگاه‌ها از عدم تامین اعتبارات و پرداخت نشدن مطالبات نگویند و شرمنده‌ی اساتید و دانشجویان نباشند.

دبیرجامعه اسلامی در مورد دادن رای اعتماد به وزیر از نمایندگان خواست تا دقت لازم را داشته باشند و در این رابطه تصریح کرد: نمایندگان مردم در مجلس  به فردی رای اعتماد بدهند که آسیب‌ها و بحران‌های دانشگاه را بداند و برنامه‌ا‌ی برای حل معضلات این وزارت خانه داشته باشد.

این فعال دانشجویی توضیح داد: وزیری که بداند دلیل سرخوردگی و بحران هویت دانشجو ، بی انگیزگی و رخوت اساتید چیست و چگونه درمان می‌شود.

فردی که دغدغه‌اش تمام دانشگاهیان باشد نه اینکه فکر و ذکرش فقط مجوز دادن برای تاسیس یک اتحایه‌ی در ظاهر دانشجوئی!

مجلس باید به کسی رای اعتماد بدهد که بتواند مانع ایجاد کش‌مکش‌های سیاسی در دانشگاه باشد و نگذارد دانشگاه به صحنه‌ی جدال احزاب سیاسی بدل شود.

وی توجه به تحول بنیادی  در زمینه علمی را یکی دیگر از ویژگی های وزیر علوم خواند.

سلیمانپور ضرورت بازنگری به سرفصلهای کتب درسی را یک دیگر از ضروریانت این وزارتخانه خواند و در این زمینه اظهار داشت: سر فصل دروس دانشگاه نیازمند بازنگری اساسی است دروس باید کابردی‌تر شوند و قالب دروس بخصوص در شاخه فنی و ‌مهندسی از حالت تئوری به عملی تغییر کند.

وی بیان کرد: دانشگاه امروز باید به سمت کارآفرینی برود به عرصه صنعتی ورود کند و به تولیدات داخلی کیفیت و مرغوبت ببخشد و چرخ اقتصاد را که این روزها به سختی میچرخد با شتاب به حرکت درآورد

فردی باید وزیر شود که نه در کلام و شعار بلکه در عمل بتواند زیر ساخت‌های را توسعه بدهد و برای ارتقاء سطح علمی و پژوهشی برنامه‌ی جدی داشته باشد.

بازگشت به جایگاه علمی که در دولت نهم و دهم  کسب شده بود و حتی خیلی بهتر و بالاتر از آن امری دست نیافتنی نیست.

امید است انتخاب وزیر جدید پایانی برای سیر نزولی پیشرفت علم و تحقیقات و ان شاء الله شروع و آغازی برای فتح قله‌های علمی باشد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018