فعالین دانشجویی استان گلستان  با توجه به وضع تحریمهای جدید آمریکا برعلیه ایران از کمیته نظارت بر برجام و دولت خواستند تا قاطعانه با این تجاوز آشکار به حقوق ملت برخورد نمایند.

به گزارش دانشجو سلام  وضع تحریمهای جدید از سوی آمریکا برعلیه ایران ، روسیه و کره شمالی نشان داد این جماعت بد ذات و عهد شکن به نوزاد  دارای مادر هم رحم نمی کنند و آن طفل را با وجود سایه  والدینش باز هم خفه کردند و به همگان ثابت کردند که هووو، و مادر برایشان فرقی ندارد.

در  همین راستا مردم و خصوصا دانشجویان از مسئولین انتظار دارند که در برابر این تجاوز آشکار به حقوق مردم سکوت نکند .

چند تن از فعالین دانشجویی در گفتگو با این پایگاه خبری  در این رابطه انتظارات خود را از مسئولین بیان داشتند.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه گلستان گفت: باز هم تحریم های جدید آمریکا و این بار ظالمانه تر از همیشه علیه مردم ایران تصویب شد و هرچند که این چیز جدیدی نیست اما برای چندمین بار به همگان ثابت کرد که آمریکا دشمن ملت ایران بوده ، هست و خواهد بود.

احسان سلیمانپور در مورد وضع این تحریمها گفت: ما از این تحریم ها نمی ترسیم و کسانی باید بترسند که راه مقابله با تحریم را مذاکره و عقب نشینی می دانستند.

این فعال دانشجویی  با انتقاد از عملی نشدن اقتصاد مقاومتی در کشور گفت: رهبر فرزانه ی ما راه مقابله با تحریم ها را به روشنی تبیین کردند اما مسئولین اجرایی کشور هرگز نخواستند رهنمودهای ایشان را در مورد اقتصاد مقاومتی اجرایی کنند و کشور را در برابر تحریم ها ایمن گردانند.

انتقاد به برجام دلسوزانه است نه سیاسی

وی گفت: هرگونه برداشت سیاسی جریانها از این تحریمها را اشتباه  است اما باید گفت بارها و بارها مقام معظم رهبری از غیر قابل اعتماد بودن آمریکا سخن گفتند اما افسوس که گوش شنوایی وجود نداشت .

سلیمانپور  گفت: متاسفانه تا زمانی که مسئولین از دیپلماسی شکست خورده دفاع می کنند نمی توان از آنان انتظار داشت که با این رفتار آمریکاییها بخواهند مقابله کنند.

وی افزود: برجامی که نقض شده نمی تواند مشکلات کشور را حل کند بنابراین از جوانان و دانشجویان انتظار می رودتا با کمک به وضع معیشت و فرهنگ مردم محروم بتوانیم مشکلات اقتصادی آنان را برطرف نماییم.

در ادامه سید حسین کزازی فعال نشریات و کانون های فرهنگی مذهبی نیز نقض برجام  را دور از انتظار ندانست و گفت: تصویب تحریم های جدید  برای مردم بصیر جامعه خیلی دور از انتظار نبود !

بر بدعهدی دشمن تردید نکنید!

وی ادامه داد: با این کار استکبار نقاب معاویه گونه ای که به چهره اش بود را برداشته و همچون یزید آشکاراتر از دیروز علیه کشور ما تحریم های ظالمانه را تصویب میکند، تا دیگر کسی بر بدعهدی دشمن تردیدی در دلش نمانده باشد .

وی ضمانتهایی که در قبال نقض برجام  پذیرفته ایم را ناچیز دانست و اظهار داشت: چطور مسئولین معاهده ای را که ضمانت نداشته است را امضا کرده‌اند ؟ اکنون ما ایم و راکتورهای سیمانی و تحریم های جدید .

همه با حفظ وحدت به دشمن کوبنده جواب دهند

وی حفظ وحدت را درشرایط فعلی مهمترین مسئله دانست و تصریح کرد: اکنون باید به دنبال جواب کوبنده‌ای به این تمسخر بین المللی باشیم و امیدواریم  که این اتفاق موجب شود از این پس مسئولین به آمریکا و متحدانش امیدوار نباشند .

سیدعلیرضا مرادی دبیر آموزش جامعه اسلامی و مدیر مسول نشریه انعکاس دانشگاه گلستان نیز درباره بدعهدی آمریکا به خبرنگار ما گفت: همانطور که قبل از به ریاست جمهوری رسیدن ترامپ پیش بینی می شد برخلاف شعارهای تبلیغاتی ترامپ مبنی بر پاره کردن برجام، دولت ایالات متحده امریکا این کار را انجام نداد در عوض با استفاده از استراتژی مکانیزم_ماشه از خلل و فرج های موجود در متن برجام استفاده کرد و تحریم های مختلفی را علیه ایران به تصویب رساند.

این فعال فرهنگی دانشجویی اظهار داشت:برجام نه تنها نه تنها نتوانست تحریم ها را بر خلاف خوابی که مسئولین ما دیده بودند بردارد، بلکه تحریم های ISA و CIDA و مکانیزم UTURN را هم حتی نتوانست تعلیق کند. علاوه بر آن تحریم های جدیدی نیز علیه کشورمان از سوی آمریکا تصویب شد.

هیئت نظارت بر برجام سستی نکند

وی سیاست دولت در برجام را شکسته خورده خواند و بیان کرد: سیاست دولت در راستای برجام کاملا به شکست انجامیده است. اما آن چیزی که درحال حاضر از جانب مسئولان کشورمان از جمله دولت و هیئت نظارت بر برجام مشاهده می شود چیزی جز سستی و پرهیز از برخورد قاطع نیست که این مسئله مایه تاسف است.

دولت علاوه بر لفظ در عمل برخورد کند!

وی گفت: از مسئولین دولتی انتظار می رود به جای ماله کشی بر روی تحریم های گسترده ای که جدیدا تصویب شده است، دست از سکوت بردارند و به جای تهدیدهای توخالی که حتی نوزاد برجام نیز به آن لبخند می زند اقدامی قاطعانه انجام دهند.

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018