خودسازي دانشجویان شامل علمي و ديني و اخلاقي است، یعنی ما در درون دانشگاه ها باید اول از خودمان شروع كنيم و از نظر علمي و ديني دانش خود را افزايش دهيم تا بتوانيم اسلام ناب محمدي را در تمام دنيا معرفي كنيم،

به گزارش خبرنگار«دانشجو سلام» همزمان با پیام مقام معظم رهبری به پنجاه و یکمین نشست سالانه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا و تاکید ایشان براثر گزاری بر محیط پیرامونی خود، بر آن شدیم تا با نیما هادی نژاد کیاسری، دانشجوی مهندسی آب دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی و یکی از فعالین دانشجویی استان، گفتگویی داشته باشیم و نظر وی را در خصوص پیام مقام معظم رهبری به دانشجویان جویا شویم، که نظر خوانندگان محترم  را به  توضیحات وی در این رابطه جلب می کنم.

1. آقای کیاسری، باتوجه به پیام مقام معظم رهبری به دانشجویان انجمن های اسلامی در اروپا به نظر شما  ایشان مهمترین وظیفه دانشجویان  را در دانشگاهها چه می داند؟

به نظر بنده، همانطور كه حضرت اقا فرمودند، خودسازي دانشجویان شامل علمي و ديني و اخلاقي است، یعنی ما در درون دانشگاه ها باید اول از خودمان شروع كنيم و از نظر علمي و ديني دانش خود را افزايش دهيم تا بتوانيم اسلام ناب محمدي را در تمام دنيا معرفي كنيم، ولی متاسفانه اكثر دانشجويان تک بعدي مي باشند یعنی يا در بعد علمي و يا در بعد ديني فعاليت دارند، همانطور كه ولي امر مسلمين فرمودند بايد اين دو با هم باشد و به نظر بنده در جامعه دانشجويي بايد اين فرمايش حضرت آقا الگوي عملی آنها قرار گیرد.

2. رهبر معظم انقلاب،  شناساندن اسلام ناب را در نبرد با جبهه کفر وظیفه  همگان دانسته اند، به نظر شما فعالین دانشجویی خصوصا فعالین  انقلابی چه وظیفه ای در شناساندن اسلام دارند؟

 وظيفه اصلي فعالين انقلابي اين است که سكوت نكنند و وظيفه خود بدانند تا در مقابل استكبار فرياد بزنند چنانکه  فرياد آنها  بايد سراسر جهان را فرا بگيرد، و باید گفت، دانشجویان باید با بالابردن سطح معلومات ديني و  علمي خود روشنگري هايي انجام دهند و جلوي استكبار جهاني را بگيرند و بايد هميشه درصحنه حضور داشته باشند.

3. به نظر شما فعالین دانشجویی و تشکل های دانشجویی تا چه اندازه می توانند در آگاه سازی  دانشجویان و جامعه نقش داشته باشند؟

در این خصوص باید گفت، فعالين دانشجويي بخصوص دانشجویان انقلابي در تمام دوران خصوصا در شکل گیری انقلاب، دوران پر افتخار دفاع مقدس و  خنثی کردن فتنۀ، فتنه گران نقش خیلی موثری داشتند، و برای اینکه جامعه دانشجويي باز هم بتواند نقش افريني كند لازمه ي آن، اين است در درجه اول به خود باوري كامل برسند و در زمينه علمي و ديني اطلاعات كافي داشته باشند و  در مرحله بعد بایستی با مباحثه و مناظره كردن اطلاعات خود را در اختيار همگان قرار دهند، از اين رو وظيفه آگاهی سازي جامعه نیز بر عهده اين قشر فرهيخته  مي باشد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018