شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی گلستان در بیانیه‌ای نسبت به سوء استفاده برخی کارکنان شهرداری علی آباد کتول از سهمیه واکسن کرونای پاکبانان این شهرستان واکنش نشان داد.

به گزارش دانشجو سلام؛ شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی گلستان در بیانیه‌ای نسبت به سوءاستفاده برخی کارکناان شهرداری علی آباد کتول از سهمیه واکسن کرونای پاکبانان واکنش نشان داد و از شبکه بهداشت این شهرستان خواست تا نظارت بیشتری بر توزیع عادلانه و صحیح واکسن بین پاکبانان داشته باشد.

در این بیانیه آمده است: در پی انتشار اخبار در خبرگزاری‌های استانی مبنی بر سوءاستفاده برخی از کارکنان شهرداری علی آباد کتول از سهمیه واکسن کرونای پاکبانان؛ شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی گلستان ضمن تأکید بر رعایت قوانین و حفظ حقوق پاکبانان در برخورداری از سهیمه واکسیناسیون، وقوع این مساله را در شهرستان علی آباد کتول به دور از شأنیت و عزت مردم شهیدپرور این شهرستان می‌داند و این حادثه را فاجعه‌ای برای مسئولان مربوطه می‌داند.

ناگوار است که مسئولان جمهوری اسلامی ایران که خود می‌بایست در اجرای عدالت و حفظ حقوق افراد امین و ممتاز باشند، این چنین درگیر سوءاستفاده‌های شخصی از امتیاز و جایگاه خود باشند.

از مسئولان مربوطه پیگیری و شفافیت کامل این امر را خواستاریم. در متنی منتشر شده، آورده شده که به دلیل انصراف این اشخاص و آماده بودن واکسن و هدر نرفتن آن‌ها به این افراد تزریق شده است، ولی سوال این است که آیا واقعا افراد پاکبان منصرف شده اند یا اکنون مجبور به گفتن انصراف هستند؟ و سوال دیگر این است که تنها ۲۴ نفر از ۴۵ نفر اعلام شده در این مرحله مورد تزریق قرار گرفتند که یعنی ۲۱ فرد دیگر هنوز تزریقی ندارند.

photo ۲۰۲۱ ۰۴ ۱۸ ۰۸ ۵۲ ۳۱

سوال اینجاست که چرا از ۲۱ نفر باقی مانده عده‌ای برای تزریق انتخاب نشدند و این سهمیه به مدیران شهرداری علی آباد کتول اختصاص یافت؟ انتظار است دستگاه قضایی استان در اسرع وقت به این مساله ورود کرده و ضمن شفافیت کامل درخصوص این ماجرا و اطلاع آن به مردم شریف استان گلستان، با افراد خاطی که با داشتن پست و مقام به این مردم خیانت کرده و با اعمال نفوذ و تضییح حق پاکبانان زحمتکش، سعی در بهره برداری شخصی بوده اند، برخورد کرده و عدالت شایسته و بایسته را اجرایی کنند.

 

انتظار می‌رود دستگاه قضایی برروند اجرایی شدن واکسیناسیون در تمامی مراحل تعیین شده اولویت بندی توسط وزارت بهداشت، نظارت داشته تا مبادا شاهد اعمال نفوذ و سوداگری‌های افراد سودجو باشیم. ضمن برخورد قاطعانه و صریح با افراد متخلف، اجرایی شدن عدالت را خواستاریم. همچنین از دادستان شهرستان علی آباد کتول و دستگاه قضایی این شهرستان خواستاریم که به این مسئله ورود کرده و این موضوع را با شفافیت کامل به سمع و اطلاع مردم شریف استان گلستان و این شهرستان برسانند. ضمنا لازم است شبکه بهداشت شهرستان علی آباد کتول نیز درخصوص عدم نظارت بر توزیع عادلانه و صحیح واکسن بین پاکبانان پاسخگو بوده و عدم کنترل و رعایت عدالت در توزیع و تزریق را پاسخگو باشد.

حفظ حقوق این افراد و رعایت اولویت‌های واکسیناسیون الزامی و مورد تاکید است و دانشجویان استان گلستان، هوشیارانه در مطالبه و برقراری عدالت و قوانین؛ گام برخواهند داشت.

چنانچه توسط دستگاه قضایی این تخلف تایید شود، افراد خاطی میبایست در فوریت مورد محاکمه قرارگیرند تا مجالی برای تخلفات بعدی نباشد.

photo ۲۰۲۱ ۰۴ ۱۸ ۰۸ ۵۲ ۳۲

 

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018