علی دهقان؛ دبیر اجرایی اولین جشنواره دانشجویان تاریخ ساز: این همایش در محورهای، ترویج فرهنگ و روحیه شهادت، شهدای دانشجو، راهیان نور، دفاع مقدس و در بخش های: هنر‌های تجسمی، تئاتر و نمایش، فیلم کوتاه، ادبیات داستانی، موسیقی، شعر و عکس در خرداد ماه برگزار می‌شود.

به گزارش دانشجو سلام؛ علی دهقان دبیر اولین جشنواره دانشگاهیان تاریخ ساز استان گلستان در گفتگو با دانشجو سلام بیان کرد: با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه خرمشهر‌ها در پیش داریم، خرمشهر‌های کنونی ما در اشغال یک تفکر وابسته است که  راه حل درمان آن مدیریت جهادی دوران دفاع مقدس است.

وی افزود: شهدا به عنوان کامل‌ترین و جامع‌ترین الگو برای نسل جوان، امروز در اختیار ما هستند که باید این هنر را داشته باشیم و از آنها به‌درستی بهره ببریم چراکه سبک و زندگی شهدا در موفقیت نسل جوان بسیار اثرگذار است. خوشبختانه در طول این سال‌ها جمعیت دانشگاهی استان اقدامات  خوبی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در محیط دانشگاه انجام دادند که البته کافی نیست.

1617942840ali.dehqan

دبیر این جشنواره افزود: با وضعیت کرونایی کشور و لغو شدن اردوهای راهیان نور نظر بر این شد که اقدامی در راستای کار فرهنگی جایگزین راهیان نور شود، این جشنواره در چارچوب جشنواره ققنوس برگزار می‌شود.

 

وی در خصوص این جشنواره بیان کرد: جشنواره "دانشگاهیان تاریخ‌ساز" در دو سطح ملی و استانی از امروز  همزمان با سراسر کشور در استان آغاز به کار‌ کرد. ین جشنواره اولین و تنها جشنواره دانشگاهی است که صرفاً در حوزه دفاع مقدس و در هفت بخش برگزار می‌شود؛ تمام دانشجویان باید از این اتفاق فرهنگی استفاده کنند و در راستای کار خود در حوزه دفاع مقدس تلاش کنند.

photo ۲۰۲۱ ۰۴ ۰۷ ۱۲ ۵۵ ۵۷

علی دهقان افزود: در جشنواره دانشگاهیان تاریخ‌ساز دانشجویان، اساتید، کارمندان و فارق‌التحصیلان می‌توانند حداکثر تا تاریخ 10 اردیبهشت‌ماه 1400 آثار خود با موضوعات ترویج فرهنگ و روحیه ایثار و شهادت، شهدای دانشجو، راهیان نور و بازتاب جهانی، بازشناسی مفاهیم هنری با مضمون جنگ تحمیلی و دفاع مقدس، نقش خانواده شهدای دانشجو در دوران دفاع مقدس، بازآفرینی هنری وصایای شهدای دانشجو، جبهه بین‌المللی مقاومت و دانشگاه، رسالت‌های استان در بازشناسی و بازآفرینی نقش شهدای دانشجو، سیره شهدا و دانشگاه در انقلاب اسلامی، نقش بسیج دانشجویی در دفاع مقدس و در قالب بخش‌های هنرهای تجسمی، تئاتر و نمایش، فیلم کوتاه، ادبیات داستانی، موسیقی، شعر، عکس این جشنواره ارسال و در معرض داوری قرار خواهد گرفت.

وی افزود: علاقه‌مندان می‌توانند جهت ارسال آثار و یا کسب اطلاعات بیشتر به دبیرخانه جشنواره واقع در گرگان، سایت اداری، جنب بنیاد مسکن استان، بسیج دانشجویی استان مراجعه کنند.

همچنین علاقمندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر و شرایط ثبت نام می توانند در کانال دانشگاهیان تاریخ ساز در پیام رسان بله به آدرس https://eitaa.com/tarikhsazfest m  و یا به شماره 09359846358 و یا 01732480590 تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018