استاد دانشگاه و مدیر موسسه بیت النور کرج گفت: انتظار از حوزه های علمیه برای روشنگری و رفع شهبات بیش از این است و حوزه باید مرکز جریان شناسی و بصیرت افزایی دینی و سیاسی باشد.

به گزارش دانشجو سلام؛ نشست بانوی تراز انقلاب اسلامی ظهر امروز  با حضور دکتر معصومی اصل در سالن سازمان بسیج دانشجویی گلستان برگزار شد.

استاد حوزه و دانشگاه در این مراسم گفت: حضرت زهرا بزرگترین الگوی زن مسلمان است اما متاسفانه ابعاد وجودی حضرت برای ما ناشناخته است.

 

5566

وی افزود:  کسانی که باید شخصیت حضرت زهرا را برای نسل جوان بشناسانند کوتاهی کردند و تنها بعد خانوادگی حضرت را به طور ناقص برای ما بازگو کردند واز بعد سیاسی اجتماعی حضرت سخنی گفته نشد و این باعث شد زنان مون و محجبه حضور کمتری در اجتماع داشته باشند.

مدیر موسسه بیت النور کرج با گلایه از برخی سیاسیتهای رفتاری در حوزه ها گفت: انتظار از حوزه های علمیه برای روشنگری و رفع شهبات بیش از این است و حوزه باید مرکز جریان شناسی و بصیرت افزایی دینی و سیاسی باشد.

معصومی اصل ادامه داد:  ایمانی موروثی، فصلی باعث شده نتوانیم به شبهات اعتقادی و دینی پاسخ دهیم و تنها زمانی میتوانیم از اعتقادات و اصول دینی و انقلابی خود دفاع کنیم که ایمان عقلی و قلبی داشته باشیم.

66778

وی افزود: فعالیت جریان نفوذ  در نهادهای  فرهنگی و دینی  و حسادت و عدم همگرایی نیروهای انقلابی  دو آفت مهم انقلاب می باشد.

استاد دانشگاه گفت: لازم است در دانشگاهها و حوزه های علمیه جریان شناسی سیاسی را داشته باشیم و این روشنگریها با مطالعه و تبلیغ  درست صورت میگیرد.

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید