جواد فرامرزی از برگزاری اختتامیه جشنواره نجم ( نهضت جوانان مساله محور دانشجویی ) با هدف کمک و معرفی دستاوردهای هسته های مسئله محور دانشجویی استان گلستان و تقدیر از هسته های برتر در روز یکشنبه 2 آذر 99 خبر داد و تاکید کرد رویکرد مساله محوری دانشجویان ، مغز افزار دولت جوان و حزب اللهی است


به گزارش دانشجو سلام ؛ مسئول بسیج دانشجویی استان گلستان در مصاحبه با خبرنگار دانشجو سلام گفت : پیرو تاکیدات "مقام معظم رهبری" پیرامون تقویت نهضت مسئله محوری و زمینه سازی نقش آفرینی جوانان در حل مسائل کشور و جامعه و شکل گیری حلقه های میانی ؛ بسیج دانشجویی از سال گذشته ، نهضت مسئله محوری را در دستور کار خود قرار داد و در این راستا اقداماتی جهت تبیین و گفتمان سازی این رویکرد در دانشگاه ها آغاز نمود .

فرامرزی افزود : سال گذشته اولین جشنواره ی "نجم" با حضور چهار هزار و پانصد نفر از دانشجویان سراسر کشور به صورت حضوری در تهران برگزار شد که متمرکز بر روی حوزه ی گفتمان سازی این موضوع بود و در سال جاری نیز بسیج دانشجویی جشنواره " نجم " را محملی برای ترویج عملی و میدانی این رویکرد و معرفی دستاوردهای هسته های مسئله محور قرار داد .

وی تاکید کرد: هدف های این جشنواره شامل شناسایی هسته های مساله محور فعال در سطح دانشگاه های استان ، کمک به رشد و تقویت آنها ، الگوسازی برای نسل جوان جهت ورود تخصصی به حل مسائل کشور و نهایتا باز کردن گره از مشکلات مختلف موجود در زمینه های گوناگون است و بر این اساس هسته هایی که توسط دانشجویان ، طلاب و حتی فارغ التحصیلان حول مسائل تشکیل شده و توانسته اند به خروجی مناسب و یا به ایده های با ارزش دست یابند ، شناسایی شده اند .

مسئول بسیج دانشجویی استان اظهار داشت: اختتامیه جشنواره " نجم " ، امسال در ایام هفته بسیج و نیز مصادف با سالگرد تشکیل نهاد بسیج دانشجو و طلبه در روز یکشنبه 2 آذر ماه در محل سازمان بسیج دانشجویی با حضور مسئولان لشکری و کشوری در تهران و همچنین به صورت ویدئو کنفرانس جهت حضور و مشارکت نواحی و دفاتر بسیج دانشجویی در سراسر کشور برگزار خواهد شد .

مسئول استانی جشنواره نجم افزود : در روز اختتامیه و همزمان با مراسم متمرکز جشنواره در تهران از هسته های برتر در سطح استان و شهرستان ها ، در قالب مراسم هایی به صورت محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی در محل بسیج دانشجویی استان و در دفاتر بسیج دانشجویی شهرستان ها تقدیر بعمل خواهد آمد .

وی اذعان داشت : این جشنواره در پنج پنل تخصصی « پژوهش ، نوآوری و فناوری » ، « گفتمان سازی و مطالبه گری » ، « تربیت ، آموزش و تشکیلات سازی » ، « فرهنگ ، هنر ، رسانه » و پنل « خدمات اجتماعی و جهادی » برگزار شد و در این جشنواره علاوه بر هسته های مساله محور علمی ، اقتصادی ، فرهنگی و... ، گروه های جهادی ، مراکز نیکوکاری و هسته هایی که در حوزه محرومیت زدایی و خدمات اجتماعی نیز فعال بودند و دستاورد های خود را ارائه نمودند .

فرامرزی با اشاره به فراهم بودن زمینه بهره مندی همه دانشجویان و عموم مردم از این برنامه زنده مجازی ، گفت : همه جوانان دغدغه مند و نقش آفرین ، دانشجویان ، طلاب و گروه های مردمی می توانند جهت حضور مجازی در این مراسم با اتصال به آدرس سایت آنلاین جشنواره به نشانی . najmfestival.ir/live .در روز یکشنبه 2 آذر از ساعت 9 صبح در جریان این اختتامیه قرار گیرند .

مسئول بسیج دانشجویی استان گلستان در پایان ابراز داشت : رویکرد جدید اعتلای سازمان بسیج دانشجویی در قالب " فعالیت تخصصی هسته های مساله محور " دانشجویان و ادوار و جوانان انقلابی و دغدغه مند در سراسر ایران اسلامی می تواند به حل مسائل و مشکلات مختلف کشور ، استانها ، شهرستان ها و روستاها کمک کند و به عنوان " مغز افزار دولت جوان و حزب اللهی " در طلیعه گام دوم انقلاب اسلامی به نقش آفرینی موثر در اداره امور کشور و جامعه اثرگذار باشد .

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018