رییس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت که از مجموع ۸۵ هسته و واحد فناور فعال در این مرکز علمی ۶ شرکت دانش‌بنیان هستند و تمام زیرساخت‌های لازم برای دانشگاه نسل سوم و دانش‌بنیان را در استان گلستان فراهم کردیم.

به گزارش دانشجو سلام به نقل از ایرنا محمدعلی نجفی‌نژاد امروز شنبه در جریان بازدید سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور از بوستان کسب و کار دانشجویی دانشگاه علوم کشاورزی گرگان اظهار داشت: در ابتدای سال ۱۳۹۲ دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان تنها یک مرکز آموزشی بود و هیچ فضای فناوری دانش‌بنیان و هسته فناور در آن وجود نداشت.

وی گفت: طی سالهای اخیر و بدنبال تحول آموزش عالی در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، فعالیت‌های پژوهشی و همچنین ماموریت‌های کارآفرینی آغاز و اقدامات خوبی در این دو حوزه صورت گرفت و اکنون بیش از چهار هزار متر مربع فضا برای فعالیت های دانش بنیان در اختیار دانشجویان قرار دارد.

دکتر نجفی نژاد در جریان سرکشی معاون رییس جمهوری از بزرگترین مجتمع نوآوری تخصصی آب، غذا و انرژی گلستان در دانشگاه علوم کشاورزی گرگان گفت: یکی از زیر ساخت‌های مهم برای ایجاد دانشگاه کارآفرین وجود مجتمع نوآوری و نوآفرینی در دانشگاه است و با بهره‌برداری از آن توسعه نوآوری بویژه در بخش کشاورزی، آب و انرژی شتاب بیشتری خواهد گرفت.

رییس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان اضافه کرد: برای ساخت این مجتمع با زیربنای سه هزار و ۶۰۰ مترمربع تاکنون حدود ۶۰ میلیارد ریال هزینه شده و ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم در دهه‌فجر امسال به بهره‌برداری برسد.

 

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018