رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: گلستانی ها دو هفته سرنوشت ساز را پیش رو دارندو باید مانند اسفند بسیاری از مسائل را رعایت کنندف در غیر اینصورت مجدد به پیک اسفند بر می گردیم.


به گزارش دانشجو سلام؛ عبدالرضا فاضل ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان اظهار کرد: گلستانی ها دو هفته سرنوشت ساز را پیش رو دارندو باید مانند اسفند بسیاری از مسائل رعایت شود و اگر مردم رعایت نکنند مجدد به پیک اسفند بر می گردیم.

وی اضافه کرد: اگر مردم رعایت نکنند ضرر اقتصادی و معیشتی آن به مراتب بیشتر است و آسیب آن به همه می رسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه در هفته گذشته نزدیک به 600 بیمار در استان بستری بودند، افزود: در هفته جاری میزان بیماران بستری به 680 نفر رسیده است.

وی ادامه داد: این تعداد تقریبا 50درصد میزان آمار بستری بیماران حاد تنفسی در اسفند ماه است.

فاضل تأکید کرد: شرایط طوری است که اگر مردم رعایت نمی کردند دچار کمبود تخت و تجهیزات می شدیم زیرا زیرساخت های بیمارستانی به تعداد مشخص می توانند جوابگوی بیماران باشند.

وی متذکرشد: نظارت ها باید قوی تر و برخوردها جدی تر باشد و پروتکل های 21 گانه تمام و کمال اجرایی شود.

فاضل از فوت 22 بیمار با علائم کرونا در 24 ساعته گذشته خبرداد و گفت: تاکنون آزمایش کرونای هفت نفر از این جانباختگان مثبت بوده است.

وی خاطرنشان کرد: از اول اسفند تا کنون 45 هزار بیمار حاد تنفسی به مراکز درمانی استان مراجعه کردند که از این میزان 11 هزار و 500 نفر بستری شدند.

فاضل با بیان اینکه به علائم این افراد از 12 هزار نفر آزمایش تشخیص کرونا گرفته شده است که بیش از پنج هزار نفر تست تشخیص کرونای آنها مثبت گزارش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان بیان کرد: از ابتدای اسفند تاکنون براساس آزمایش تشخیص کرونا 519 نفر براثر کرونا در استان گلستان فوت کردند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018