رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت : فقط دو شهر علی‌آبادکتول و مراوه‌تپه در وضعیت نارنجی هستند اما تمامی پروتکل‌های وضعیت قرمز برای این دو شهر نیز اجرا می‌شود.

عبدالرضا فاضل از قرمز شدن تمامی شهرهای گلستان خبر داد واظهار کرد: فقط دو شهر علی‌آبادکتول و مراوه‌تپه در وضعیت نارنجی هستند اما تمامی پروتکل‌های وضعیت قرمز برای این دو شهر نیز اجرا می‌شود.


رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: متاسفانه از امروز وضعیت تمامی شهرهای گلستان در شیوع ویروس کرونا در وضعیت قرمز قرار گرفت.


وی افزود: فقط دو شهر علی‌آبادکتول و مراوه‌تپه در وضعیت نارنجی هستند اما تمامی پروتکل‌های وضعیت قرمز برای این دو شهر نیز اجرا می‌شود.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان ادامه داد: متاسفانه مهمترین عامل شیوع ویروس در استان برگزاری مراسم‌های عزاداری و عروسی و ایجاد تجمع‌های غیرضروری است.


فاضل گفت: در حال حاضر براساس پایش انجام شده از بیماران بستری، بیش از ۹۰ درصد بستری‌های کرونا در بیمارستان‌های استان اظهار دارند که روزهای گذشته در مراسم عروسی حضور داشته و علائم آنها پس از شرکت در عروسی بروز پیدا کرده است.


وی با اشاره بر اینکه برگزاری تمامی مراسم‌های عزاداری و عروسی با توجه به وضعیت موجود در استان و براساس مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا ممنوع است، تصریح کرد: براساس این مصوبه حتی برگزاری مراسم عروسی در اماکن خصوصی و منازل نیز ممنوع است.
و براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا، گشت‌های مشترک شبکه بهداشت و دستگاه‌های نظارتی، قضایی و انتظامی به منظور کاهش شیوع ویروس و حفظ سلامتی مردم بر عملکرد تالارها نظارت خواهند کرد و در صورت تخلف بلافاصله تالارهای متخلف پلمب خواهند شد.


رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: دهیاران و فرمانداران موظف شدند هرگونه برگزاری مراسم عروسی و عزاداری را گزارش و با هماهنگی مرجع قضایی برخورد لازم با آنها صورت گیرد.


وی تاکید کرد: استفاده از ماسک تنها راه پیشگیری از ابتلا به این ویروس است و از مردم تقاضا دارم در استفاده از ماسک کوتاهی نکنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان تصریح کرد: تقاضا دارم علاوه بر سلامتی خود به سلامتی و توان کادر درمانی استان نیز توجه کنند، همکارانم در وضعیتی هستند که با سختی و تلاش شبانه‌روزی در حال خدمت‌رسانی هستند.


وی گفت: در حال حاضر در بیمارستان پنج آذر گرگان تمامی تخت‌های در نظر گرفته شده برای بستری بیماران کرونا پر شده و بیمارستان صیاد شیرازی نیز در حالت آماده باش کامل است.


ریس دانشگاه علوم پزشکی گلستان تامین اکسیژن برای بیماران را مهمترین مشکل بخش بهداشت درمان و استان معرفی کرد و گفت:  با توجه به وضعیت موجود روزانه در تلاش هستیم با تهیه و شارژ کپسول‌های اکسیژن، این موضوع را در بیمارستان‌ها تامین کنیم و تقاضا دارم مردم با رعایت نکات بهداشتی وضعیت ورودی بستری بیمارستان‌ها را افزایش ندهند.

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018