سخنگوی قوه قضاییه درباره پرونده مورد پیگیری بسیج دانشجویی استان گلستان گفت: پرونده قضات سابق گلستان براساس ماده ۴۷۷ به دیوان عالی کشور ارسال شده و رأی دیوان یا صادر شده یا در چند روز آینده صادر خواهد شد.

به گزارش دانشجو سلام؛ غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری خود با اشاره به پرونده زمین خواری قضات سابق گلستان که با پیگیری قرارگاه احمدی روشن بسیج دانشجویی استان گلستان مستند شده بود، اظهار کرد: این قضیه به ۳۰ سال قبل برمی گردد و ذینفعان آن اکنون یا بازنشسته شده اند یا از دنیا رفته اند و هیچ کدام از این افراد، اکنون شاغل دستگاه قضا نیستند.

اسماعیلی با بیان اینکه پس از تغییر مدیریت در حوزه منابع طبیعی، مدیران جدید اعلام کردند که در گذشته اشتباهاتی صورت گرفته، گفت: رسیدگی‌هایی درباره این پرونده در ادوار گذشته انجام شده بود و در سال گذشته بنابر گزارش مدیران فعلی واحد‌های قضایی در استان گلستان، این پرونده تهیه شده است.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: واحد‌های قضایی مستقر در منطقه باتوجه به اینکه قطعه زمین واگذار شده متعلق منابع طبیعی بوده، اعلام کردند که این واگذاری اشتباه است و به همین دلیل تقاضای اعمال ماده ۴۷۷ را داشتند.

وی با تأکید بر اینکه هرجا واگذاری برخلاف قانون انجام شده باشد، قوه قضاییه آن واگذاری را برمی گرداند، گفت: این پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شده و احتمالا رأی آن یا صادر شده یا ظرف همین هفته صادر خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018