در جلسه هم اندیشی بسیج دانشجویی و پارک علم و فناوری استان گلستان تاکید شد: با توجه به نیاز کشور، دانشجویان جهادگر، قدم در عرصه جهاد علمی گذارند.

به گزارش دانشجو سلام؛ در جلسه هم اندیشی بسیج دانشجویی و پارک علم و فناوری استان گلستان که امروز در محل پارک علم و فناوری استان گلستان برگزار شد غفاری گفت: در کشور مسائلی است که فهمیدن آن سخت نیست اما متاسفانه گاهی سهل انگاری می شود. چندین سال تمرکز مقام معظم رهبری بر تولید و اقتصاد است اما چه تغییر و تسهیلی برای کار علمی در ادارات و نهادها داده ایم.

IMG 0837

وی افزود: دو مطلب مهم در اقتصاد کشور یکی  مبحث تولید است و دیگر رفع مسائل و محدودیت ها داخلی به خصوص در محصولات استراتژیک است. اگر مسئولین و آحاد مختلف به دنبال اقتصاد مقاومتی به عنوان ارائه یک گزارش کار باشند و هیچگونه خروجی عملیاتی نداشته باشیم این هدر رفت منابع است.

وی در مورد شیوه آموزش دانشگاه های ابراز کرد: باید به فکر تغییر نظام آموزش دانشگاهی باشیم و سیستم قدیم دانشگاهی، پیشبرد و کارکرد علمی ندارد. در دانشگاه ها بعضا با انبوهی از دانشجویان مواجه می شویم که عمده آنان توانایی تشخیص مسئله و حل آن را ندارد و این فارغ التحصیلان چندان امیدی به آینده شغلی نخواهند داشت.

غفاری در مورد کمک بسیج دانجشویی به نهادهای علمی استان بیان کرد:بسیج دانشجویی با توجه به پتانسیل و نیروی انسانی فعال خود اگر بتواند فعالیت های جهادگونه خود را به سمت مسائل علمی بیاورد شاهد باز شدن گره های زیادی خواهیم بود. شاید برای دانشجویان و ارگان های استانی حل هزاران مسئله در توان این ارگان ها نباشد اما مسائل اصلی استان را می توان با همت همین دانشجویان مشتاق برطرف کنیم.

وی در مورد یکی از مسائلی که نیاز کشور است گفت: کشور ما با تجربیات متعدد در سیل، نیاز به دستگاه هشدار سیل دارند. متاسفانه بعد از حادثه برای رفع خسارت چندین میلیارد خرج خسارات می شود اما در کشور حتی یک دستگاه هشدار سیل وجود ندارد.

IMG 0857

وی افزود: جوانان با انگیزه ای که در سیل گلستان به کمک مردم شتافتند اگر بتوانند با کار علمی دستگاه هشداردهنده سیل را بسازند کاری ارزنده تر خواهد بود که خود یک کار جهادی بزرگی است.

رئیس پارک علم و فناوری استان بیان کرد: اگر کار جدی باشد و تلاش علمی مستندی انجام شود جذب پول اتفاق خواهد افتاد. هر فردی و هر سلیقه ای که به فکر بالندگی علمی کشور است در این چرخه می تواند موثر باشد و با فضای باز علمی و همکاری یکدیگر مسائل را حل کنیم.

وی در پایان گفت: در برنامه های استراتژیک نیاز به مطالعه دقیق و دراز مدت داریم و اما در کنار پیگیری این پروژه اصلی، برنامه های علمیاتی کوتاه مدت نیز باید انجام شود. در این زمینه دانشجویان باانگیزه و توانمند بسیج می توانند کمک شایانی کنند. همچنین دانشجویان بسیجی می توانند با مطالبه گری از مسئولین در زمینه تحقق شعار سال، تسهیل امور پژوهشگران، تسهیل در تولید، آسان گیری در روند تضامین و... نقش مهمی ایفا کنند.

انتهای پیام/

IMG 0859

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018