رییس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان گلستان گفت: بنده به طور قاطع از عملکرد شورای نگهبان حمایت میکنم  چراکه نظرات شورا در راستای قانون است و با کسی تعارف ندارد  و تمام ادله رد صلاحیت افراد به آنها گفته شده که البته این در هر دو جناح وجود دارد.

به گزارش دانشجو سلام؛ عیسی غلامی  در نشستی با اصحاب رسانه که به میزبانی گلستان ما برگزار شد در خصوص مسائل روز  جامعه اظهار کرد: در یکی دو هفته گذشته اتفاقاتی در کشور افتاد که باید از منظرهای گوناگون بررسی  شود.

رییس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان گلستان گفت: شهادت سردار قاسم سلیمانی  برای  کسانی که او را می شناختند قابل پیش بینی بود چرا که جوخه های ترور صهیونیستی امریکایی از همان سالهای ابتدایی ورود وی به سپاه قدس در صدد ترور بودند و در این مدت نتوانستند کاری کنند و سرانجام در یک عملیاتی که به لحاظ نظامی ارزشی نداشت برخلاف قوانین بین المللی وی را به شهادت رساندند.

شهید سلیمانی عارف بود

این نیروی سابق سپاه قدس در مورد خصوصیات فردی حاج قاسم از زبان رزمندگان حزب الله می گوید:  در جلسه ای حاج قاسم برای رزمندگان حزب الله آنچنان از قران و نهج البلاغه سخن میگفت که اگر برای رزمندگان مسئولیتش بازگو نمیشد گمان میکردند عارفی از حوزه علمیه قم در جمعشان حضور دارد و همین خصلت باعث شد تا حاج قاسم در دل رزمندگان و مردم جای بگیرد و محبوب قلوب شود.

غلامی همچنین از یار همیشگی حاج قاسم هم می گوید:  شهید ابومهدی  چهره شناخته شده و محبوب در بین مردم عراق و ازسابقون سپاه بدر بود که  در جنگ تحمیلی دوشادوش  نیروهای رزمنده ایرانی  با حزب بعث جنگید و بعد از آن در کنار سپاه قدس  با داعش مبارزه کرد و همانند سردار سلیمانی مورد تعقیب آمریکاییها برای به ترور قرار داشت 

مسئول اسبق حفاظت و اطلاعات سپاه استان در مورد سقوط هواپیمایی اکراینی هم مطالبی گفت و افزود: این اتفاقی تلخ بود که باعث ناراحتی همه شد والبته مسبب اصلی آن آمریکا بود که جنگ را شروع کرد.

صداقتی که با سرخی خون ثابت شد

او از موج سواری و کاسبی عده ای از خون سرنشینان هواپیما انتقاد کرد و گفت: پاسدار وقتی لباس سبز سیدالشهدا را به تن می کند خود را برای شهادت و فدا کردن مردم آماده کرده است و این صداقت را با سرخی خونش بارها و در مقاطع مختلف ثابت کرده است اما عده ای  خود فروخته با بغضی که از نیروهای مسلح دارند به محض اینکه سپاه مسئولیت این کار را به عهده گرفت  برای  جانباختگان سانحه هوایی شمع روشن کردند به ظاهر اندوهگین شدند.

جمعیت میلیونی تشیع حاج قاسم  پاک کننده جنگ از مخیله امریکا

این جانباز جنگ تحمیلی می گوید: آمریکا قادر نیست با کشور ما وارد جنگ نظامی شود چرا که جنگ نظامی قواعد خود را دارد و تنها زمانی میتواند این کا را کند که  در کشور تفرقه و دودستگی بین مردم و حاکمیت بوجود آید و عده ای برایش در داخل هورا بکشند و افراد پا بکار حاضر باشند زیر پرچم آمریکا به نفعش با نیروهای مسلح ما بجنگند  که جمعیت چند ده میلیونی که زیر تابوت حاج قاسم جمع بودند این نقشه را به طور کامل از مخیله امریکا پاک کرد از اینرو دشمن به جنگ  ترکیبی روی آورده است.

رییس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان گلستان  در ادامه به  بحث انتخابات ورود پیدا کرد و همان ابتدا سخنانش را با انتقاد و گلایه جدی از قانون انتخابات آغاز کرد.

قانون انتخاباتی که زار می زند!

غلامی  قانون فعلی را به کت و شلواری تعبیر کرد که ۴۰ سال پیش در سایز نوجوانی دوخته شد و امروز برتن فردی ۴۰ ساله پوشاندند.

او ادامه داد: قانون فعلی برتن کاندیداها زار می زند و متاسفانه در هیچ یک از مجالس شوری اسلامی  این قانون اصلاح نشد.

او گفت: وقتی قانونی اجازه دهد هر فردی تنها با مدرک فوق لیسانس اجازه ثبت نام برای تصدی بالاترین مسئولیت دولتی را داشته باشد وضعیت فعلی پدید می اید.در حالی که در هیچ کجای دنیا چنین وضعیتی وجود ندارد.

غلامی افزود: شورای نگهبان همواره  در زمان انتخاباتها  آماج حملات و توهینهای تند منتقدین و مخالفین قرار دارد و متاسفانه در این دوره شاهد بودیم این  توهینها در سطح  مقامهای بالای مدیریتی انجام شد  چون دیواری کوتاهتر ازدیوار شورای نگهبان برای حمله  پیدا نمی کنند

حمایت قاطع از عملکرد شورای نگهبان

رییس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان گلستان گفت: بنده به طور قاطع از عملکرد شورای نگهبان حمایت میکنم  چراکه نظرات شورا در راستای قانون است و با کسی تعارف ندارد  و تمام ادله رد صلاحیت افراد به آنها گفته شده که البته این در هر دو جناح وجود دارد.

قانونگذار اجازه انتشار رد صلاحیت افراد را به رسانه ها نمیدهد

او در خصوص فضا سازی برخی مبنی بر اینکه دلایل رد صلاحیت ما را رسانه ای کنید توضیح داد: طبق قانون شورای نگهبان اجازه انتشار دلایل رد صلاحیتها را در رسانه ندارد و این آقایان چون از این مسئله به خوبی آگاه هستند در رسانه ها فریاد میزنند که  اسناد  را منتشر کنید در حالی که اگر قانونگذار دست شورا را باز می گذاشت استقبال ما از این کار بیشتر بود و آن وقت مشخص میشد این افراد حاضر بودند مانند گذشته فریاد بزنند و یا خواهش میکردند این کار را نکنیم.!

شورای نگهبان با احدی تعارف ندارد/ طبق نظر صریح قانون عمل میکند

غلامی با انتقاد از برخی رفتارهای هیئتهای اجرایی گفت: اکثر رد صلاحیتهای شورای نگهبان مانند هیئتهای اجرایی منطبق بر استعلامهای خواسته شده است اما در دوره ای شاهد بودیم آقایان نظر صریح دستگاهای استعلام کننده را به میل خود تفسیر میکردند در حالی که شورای نگهبان تفسیر شخصی ندارد و با اتکا به همان ادله رد صلاحیت انجام میدهد.

رییس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان گلستان گفت: اعضای شورای نگهبان با احدی تعارف ندارند و حتی در دوره ای یکی از حقوقدانهای شورا برای انتخابات ریاست جمهوری تایید صلاحیت نشد و هر کس که فکر میکند ادله ای برای احراز صلاحیت خود دارد باید با مدرک و سند به شورا تحویل دهد و با جنجالهای رسانه ای کاری از پیش نمی رود.

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018