معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت گلستان گفت:  بیش از 80 درصد مراجعه‌کنندگان مبتلا به آنفلوآنزنیستند و تأیید تشخیص آنفلوآنزا با روش‌های آزمایشگاهی امکانپذیر است. 


به گزارش دانشجوسلام؛ سراج‌الدین عارف‌نیا با بیان اینکه شرایط اپیدمی آنفلوآنزا در استان وجود دارد،اظهار کرد: گلستان جزو 5 استان نخست کشور در شیوع این بیماری است و اقدامات لازم برای پیشگیری و کنترل این بیماری در دستور کار قرار دارد.


معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت گلستان؛ گفت: تعداد موارد بستری از ابتدای مهر تا روز گذشته 725 نفر بوده است و در این بین 587 نمونه‌برداری شده که 47 مورد آنفلوآنزای قطعی داشتند. علاوه براین 251 مورد بستری‌شدگان دارای بیماری‌های زمینه ای بودند.


وی اظهارکرد: براساس آخرین آمار که مربوط به روز گذشته است، مرگ 5 بیمار مبتلا به آنفلوآنزا در استان به ثبت رسیده که همه این افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای بودند.با اینحال گلستان از نظر تعداد مرگ و میرها در اثر بیماری آنفلوآنزا جزو 3 استان نخست کشور نیست.


عارف نیا افزود: مهم‌ترین علامت بیماری آنفلوآنزا که سبب می‌شود فرد مبتلا نیاز فوری و ضروری به بستری داشته باشد، احساس تنگی نفس است که همه افراد به ویژه گروه‌های پرخطر از جمله مادران باردار، کودکان زیر 5 سال، افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای و غیره باید در صورت ابتلا خیلی زود به مراکز درمانی مراجعه کنند.


رئیس مرکز بهداشت استان با بیان اینکه کمبود دارویی در استان وجود ندارد، گفت: داروی تامیفلو به اندازه کافی در استان وجود دارد و واکسن هم به اندازه کافی در استان فراهم شده است.


عباس بدخشان، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان در ادامه گفت: بعد از هشدار مرکز بهداشت کمیته آنفلوآنزای دانشگاه تشکیل شد و به تمام بیمارستان‌ها ابلاغ کردیم تا هر بیمارستان 10 درصد تخت‌های بیمارستانی را به حالت آماده‌باش برای این بیماران قرار دهند.


وی گفت: در بیمارستان صیادشیرازی هم برای اینکه بتوانیم خدمات بهتر و بیشتری به بیماران مبتلا به آنفلوآنزا ارائه کنیم علاوه بر بخش عفونی، یک بخش دیگر را هم برای بستری بیماران با علایم حاد تنفسی به حالت آماده‌باش درآوردیم.


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: در بیمارستان طالقانی با توجه به اینکه فضای کافی برای توسعه نداریم؛ قرار شد 40 تخت در بیمارستان 5 آذر برای بستری کودکان اختصاص پیدا کرده است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018