دبیر سابق جنبش عدالتخواه دانشجویان گفت: مدیران صداوسیما اصولا قبول ندارند که نیرو‌های انقلابی در این عرصه توانمند هستند، یعنی می‌توانند محتوایی عرضه کنند که علاوه بر داشتن بییننده پرمخاطب، تاثیر گذار هم باشد.

به گزارش دانشجوسلام؛ به نقل از خبرگزاری دانشجو، سید حسن موسوی فرد، دبیر سابق جنبش عدالتخواه دانشجویان در نشستی با موضوع بررسی علل ناکارآمدی صدا و سیما در تالار اسرار دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه حکیم سبزواری اظهار کرد: دوستانی که با صداوسیما مواجهند خیلی در مورد درون این سازمان و سازوکار‌های آن اطلاعی ندارند.

موسوی فرد با اشاره به اینکه سازمان صدا و سیما تنها رسانه فراگیر کشور ماست، افزود: آنچه امروز از صداوسیما مطرح است خیلی مشخص نیست که بیان این انتقاد‌ها برای بهبود وضعیت این سازمان است یا فقط برای بیان افراطی موضوعاتی که در جامعه مطرح می‌شود و روی آنتن رسانه ملی به نمایش درمی آید.

دبیر سابق جنبش عدالتخواه دانشجویان با تاکید بر ساخت برنامه‌های ریشه‌ای در صداوسیما گفت: همه صرفا نسبت به صدا و سیما مصرف کننده اند و هیچ کس به این فکر نمی‌کند که این کالا چگونه تولید می‌شود و چه تاثیری بر تک تک اعضای خانواده دارد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه جایگاه به این مهمی مغفول واقع شده، هم از منظر سیاستگذاران و هم فرهنگی و هم تولیدکنندگان ما توجه کمتری دارند.

موسوی فرد با اشاره به اینکه صدا و سیما دو دسته برنامه خبر و سیاسی و سرگرمی تولید می‌کند، بیان کرد: در صداوسیما معاونت‌های سیاسی، سیما، بین الملل و برنامه‌های رادیویی وجود دارد که شاکله اصلی سازمان را معاونت سیما تشکیل می‌دهد.

وی با انتقاد از مشخص نبودن هدف پخش برنامه‌های انتقادی از صداوسیما گفت: پخش این برنامه‌ها با این هدف است که خودمان را تحقیر کنیم یا اینکه منجر به یک اتفاق و اصلاحی شود. متاسفانه این مساله خیلی مشخص نیست.

دبیر سابق جنبش عدالتخواه دانشجویان با طرح این پرسش که آیا بیننده داشتن تنها شاخص ارزیابی محتوای این سازمان است یا اثری که در جامعه می‌گذارد، تاکید کرد: متاسفانه از منظر مدیران صداوسیما ببینده داشتن تقریبا شاخص موجود است و به علت همین شاخص است که هر گونه برنامه‌ای ساخته می‌شود و نمایش داده می‌شود.

وی ادامه داد: ریشه همه این اتفاقات مسئله دیده شدن است و جذابیت محور اصلی برنامه‌های صداوسیما قرار گرفته است.
موسوی فرد با بیان این پرسش که آیا همه فاکتور‌های ما دیده شدن و جذابیت است، گفت: مدیران صداوسیما اصولا قبول ندارند که نیرو‌های انقلابی در این عرصه توانمند هستند، یعنی می‌توانند محتوایی عرضه کنند که علاوه بر داشتن بییننده پرمخاطب، تاثیر گذار هم باشد.

وی با اشاره به اینکه فیلم سینمایی «عقاب ها» پر بیننده‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران است پس یعنی این ژانر ببیننده دارد، افزود: چرا الان اینطور شده که همه مذهبی‌های ما ماله کش سیستم اند و فقط روشنفکرانند که انتقاد می‌کنند.

دبیر سابق جنبش عدالتخواه دانشجویان گفت: متاسفانه بیشترین هزینه‌ها در بدنه دستگاه‌های اجرایی و بخصوص صداوسیما متوجه حزب اللهی است چرا که حرف‌های اصولی می‌زنند و مدام باید تحت فشار باشند و این ایرادی جدی است.

وی با ابراز تاسف از اینکه در صدا و سیما در برنامه سازی بشدت روابط حاکم است، تصریح کرد: متاسفانه ساز و کار رشد انسانی در این سازمان شفاف نیست. رتبه بندی و ارزیابی خیلی جدی و مستقلی در این سازمان وجود ندارد.

موسوی فرد با تاکید بر اینکه عدالت در تلویزیون از این جنبه که خود ایرانی‌ها در آن چقدر نشان داده می‌شود، موضوع مهمی است که باید بدرستی آن را مطرح کرد، افزود: جمعیت، اعتقاد به وعده‌های الهی، قناعت، صمیمیت و احترام متقابل و خانواده محوری مسائلی است که صداوسیما از طریق آن‌ها سبک زندگی ما را تغییر داده است.

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018