رییس دانشگاه علوم پزشکی گفت: برخی پزشکان ما کم سواد هستند و بسیاری از مشکلات پزشکی ممکن است  به این علت باشد و مردم می توانند از طریق سامانه 190 تخلفات و قصورات پزشکی را گزارش دهند.

به گزارش دانشجو سلام ؛ عبدالرضا فاضل در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در دانشگاه علوم پزشکی گلستان 3هزار350  دانشجو تحصیل می کنند و در سال جدید هم 720دانشجوی جدیدالورود جذب شده اند که این دانشگاه به طور ویژه در 8 رشته تخصصی نظیر اطفال،داخلی ، قلب و.  فعالیت دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان افزود: پردیس بین المل دانشگاه با جذب دانشجویان خارجی در رشته هاییی نظیر دندانپزشکی، پزشکی و رشته های کارشناسی فعالیت  دارد و دانشگاه علوم پزشکی گلستان در بین 68 دانشگاه کشوری رتبه 23 را داراست.

فاضل درباره مصوبات سفر دولت در بخش بهداشت و درمان گفت:  ساخت بیمارستاهای مصوب شده در سفر هیئت دولت در شهرهای گرگان گمیشان و رامیاان و گالیکش نیازمند 650 میلیارد تومان هزینه است .

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان درباره جذب سرمایه گذار در این حوزه بیان کرد: سرمایه گذارانی که در این بخش خواهان همکاری هستند تمایل دارند در ساخت بیمارستان خصوصی فعالیت کنند که بنده به عنوان مسئول بهداشت و درمان این استان با توجه به وضعیت بد اقتصادی مردم، تمایل ندارم سرمایه گذاری ها در این بخش صورت بگیرد.

وی ادامه داد: ضریب اشغال تخت در اکثر بیمارستاهای استان پایین است و به هر بیمارستانی که مراجعه کنید اکثر تخت های بخشها خالی است و تنها در بیمارستان صیاد شیرازی به خاطر نوع امکان و خدماتی که ارائه می شود مراجعات زیاد است و با کمبود تخت مواجه هستیم.

وی گفت:  یکی از شاخص های عقب ماندگی و پیشرفت در حوزه پزشکی مرگ مادران به شمار می اید و متاسفانه در سال قبل 11 مرگ مادر باردار را در استان داشته ایم .

رییس دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد: برخی پزشکان ما کم سواد هستند و بسیاری از مشکلات پزشکی ممکن است  به این علت باشد و مردم می توانند از طریق سامانه 190 تخلفات و قصورات پزشکی را گزارش دهند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018