با توجه به نسخه تئوریسین جریان فاخته ، وزارت اطلاعات اکنون پشت در سازمان آهنین جریان برانداز است و از جا کندن خیبری این درب، همه شبهات صدرالاشاره را رفع خواهد نمود.

به گزارش دانشجوسلام؛ مدیرکل حقوقی وزارت اطلاعات اخیرا در ارتباط با بازداشت حسن عباسی اعلام نموده بود که : " وزارت اطلاعات با استناد به یکی از تعریضات ایشان که وی در سخنرانی مدعی گردیده بود: "نیت وزارت اطلاعات ایجاد تغییر و تحول در نظام بوده و همچنین مدعی گردیده بود وزارتخانه متبوع با کانال ضد نظام در ارتباط می باشد" این وزارتخانه نسبت به طرح شکایت نزد مرجع قضایی اقدام کرد."

این اقدام را اگر با تسامح از منظر کلیپ «داری اشتباه می‌کنی کاپیتان!» مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری هم نگاه کنیم ( تشبیه وزارت به هواپیما و اقدام وزیر به کاپیتان آن) خود یک اشتباه استراتژیک است؛ چراکه نه تنها اصل شبهه و نقطه نظرات منتقدین کاپیتان ( نه هواپیما ) شنیده نمی شود بلکه با این روش مواجهه همچنان تهدیدات به قوت خود باقی خواهند ماند و رفع نمی گردند و لذا "جریان انقلابی و حزب اللهی آتش به اختیار " به حکم وظیفه مندی ذاتی و دفاعی خود همچون گلبول های سفید عمل می کنند.

برای چنین وضعیتی( شبهه) دلایل عام و خاصی می توان بر شمرد اما شاید مهمترین آن کم رنگ شدن خطوط قرمز نظام بالاخص در ارتباط با فتنه و ورود وابستگان آن به درون دولت و عهده داری مسئولیت باشد که تصویری از این خط شکنی در اذهان ساخته شده است که زمانی با دیگر اقدامات شبکه ساز و مبتنی بر نفوذ فردی و جمعی جریانی آنان(بالاخص پیاده سازی اسناد بین المللی سفارشی) در سراسر کشور آمیخه و قاب گرفته می شود؛ این تابلو برای جریان انقلابی و حزب اللهی به غیر از شبهه و در نتیجه آن انتقادات یاد شده ثمره ای دیگر ندارد!

موضوع بدوا وقتی پیچیده تر گردید که همین شبکه فرعی با تنزل جریان اعتدال و انکار هویت مستقل آن،خود و جریان سیاسی التقاطی لیبرال را صاحب هویت و اصالت دانسته و اعتدال را به یک مشی صرف و آنرا به حاشیه راند و همچون جوجه فاخته( کوکوی اروپایی) ،تمام توان و استعداد مادر استیجاری خود را صرف امیال و خواسته های خود نموده است.آیا در چنین شرایطی به غیر از شبهه یاد شده ایجاد می گردد؟ و در ادامه راه به غیر از این می توان گفت که«داری اشتباه می‌کنی کاپیتان!»

هفته گذشته خبر دستگیری یک شبکه ضد انقلاب در مشهد در فضای رسانه ای بازتاب ویژه ای یافت. موضوع قابل تامل ، بازتاب بی کم و کاست و بدون هیچ حاشیه نگاری از سوی همین جریان رسانه ای کوکوی اروپایی است!جریانی که در موارد مشابه اصل اقدام را زیر سوال برده و یا سکوت مطلق اختیار می نمود؛ اما اکنون چه اتفاقی افتاده است که بطور همزمان خط رسانه ای فارس را در رسانه ها و کانال های تلگرامی خود دنبال می کنند و بدان ضریب رسانه ای می دهند ؟

این خط رسانه ای نعل وارونه ای

دقیقا در چارچوب نسخه تئوریسین جریان فاخته تحلیل می شود:" تاکتیک‌ اصلی اصلاحات، سازماندهی نیروها از پایین‌ است. این روش در گسترش‌ احزاب، سازمان آهنین، بسیج‌ توده‌ای و انواع سازمان‌های مردم‌نهاد متجلی می‌شود و حتی بعضی مواقع می‌توان به نافرمانی مدنی فکر کرد."او با الهام از تاکتیک های سازمان منافقین راجع به پوشش در عملیات های خود تاکید می کند که : "نافرمانی مدنی را گروه‌های دیگری به‌جز اصلاح‌طلبان هم می‌توانند نمایندگی کنند و نیازی به اصلاح‌طلبان نیست. " نافرمانی مدنی که به ترتیب تجمع های سلولی، موضوعی و سراسری جزو مقدمات اصلی آن محسوب می شود.

بنابراین جریان فاخته بطور تاکتیکی در عین اینکه رد پای خود را از این تجمعات سلولی و موضوعی پاک می کند بلکه غیر مستقیم و بدون هیچ حساسیتی بالاخص در ارتباط با تجمعات موضوعی ،نسبت به جریان سازی رسانه ای موضوع یاد شده در بین مخاطبین خود و لینک کردن آنها با مراجع رسانه ای بیگانه ورود می کند.

پایش و رصد الگوهای خارجی مشابه که از چند ماه پیش در کاراکاس(ونزوئلا) ، هنگ کنگ ، پراگ (چک ) و بالاخص مسکو (روسیه ) که اخیرا با حمایت سفارت آمریکا در مسکو و پای کار آوردن شبکه های اجتماعی و پیام رسان های موبایلی پیاده سازی شد همگی نشان می دهد که کلیت بیانیه اداره کل اطلاعات خراسان رضوی که روز پنجشنبه راجع به دستگیری بعض عناصر مباشر در تجمع موضوعی در برابر دادگستری مشهد صادر شد بلحاظ کارشناسی و فنی قابل دفاع و تقدیر است و بالاخص در نبود گزارش های مشابه در دسترس در ۶سال اخیر ،بهترین و تنهاترین گواه برای دفاع از عملکرد یک خدمه متعهد از هواپیمای صدرالاشاره است که آتش به اختیار تمیزی نموده است. اما حقیقت این است که با توجه به نسخه تئوریسین جریان فاخته ، وزارت اطلاعات اکنون پشت در سازمان آهنین جریان برانداز است و از جا کندن خیبری این درب، همه شبهات صدرالاشاره را رفع خواهد نمود.

✍️ حسن بیارجمندی فارغ التحصیل دانشگاه وزارت خارجه روسیه

انتهاي پيام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018