مدیر کل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت:در ۱۲۳ هکتار اراضی اطراف گرگان در مسیر صیاد تا پل سید مسعود و شهرک تالار که به پلاک قادراباد معرف است با بنیاد علوی اختلاف داریم که توانستیم با حکم قضایی برای ۷۰ هکتار آن سند دریافت کنیم و امیدواریم برای مابقی آن نیز به زودی سند بگیریم

به گزارش دانشجو سلام؛ ابوطالب قزل سفلو در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه استان اظهار کرد: یکی از مهمترین فعالیتهای اداره کل منابع طبیعی مربوط به حوزه آبخیزداری است که از طریق صندوق توسعه ملی و با عنایت مقام معظم رهبری در سال ۹۷-۹۸ برای آن بودجه در نظر گرفته شده است.

مدیر کل اداره منابع طبیعی و آبخیز داری استان گفت: از محل این اعتبارات در سال گذشته ۱۷میلیارد و ۲۰۰میلیوم تومان در نظر گرفته شدهاست.

وی افزود: این رقم در زیر حوزه های  آبخیزداری، جنگل کاری ،اصلاح مراتع، کاداکس و فعالیت های ترویجی و آموزشی هزینه شده است.

قزلسفلو ادامه داد:تفاهم نامه ای بین استاندار گلستان و ریاست جنگل و مراتع منعقد شد که در آن پیش بینی شده ۳۰ میلیارد از محل اعتبارات استانی به این بخش داده شود.

وی با اشاره به افزایش اعتبارات منابع طبیعی در سال جاری گفت: میزان اعتبارات ما از ۲۰ میلیارد تومان در سال قبل تاکنون به ۴۵ میلیارد تومان رسیده که امکان افزایش آن هم وجود دارد. که تاکنون ۶۰ در صد آن تخصیص یافته است

مدیر کل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان افزود: از محل درآمد خارج از صندوق مبلغ ۸میلیارد تومان به بیابان زدایی اختصاص پیدا کرده که این درحالیست در سال گذشته این رقم تنها یک میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان بوده است.

قزلسفلو بیان کرد:میزان خسارت ناشی از حریق در جنگل و مرتع استان کاهش چشمگیری داشتیم به طوریکه از ۲۷۲مورد حریق در سال گذشته تاکنون ۴۳مورد حریق در سال جاری گزارش شده استکه ۳۹هکتار آن مرتع و سه هکتار هم اراضی جنگلی بوده است.

مدیر کل منابع طبیعی استان در خصوص خلعیت اراضی منابع طبیعی گفت: در ۳۶۵هکتار از اراضی جنگلی و ۴۴۲هکتار اراضی مرتعی استان خلعیت صورت گرفته است.که در طول ۵سال گذشته تعداد ۱۴۹مورد زمینهای زراعی و ۵۲هکتار مرتع رفع تصرف شده است.

وی افزود: در ۱۲۳ هکتار اراضی اطراف گرگان در مسیر صیاد تا پل سید مسعود و شهرک تالار که به پلاک قادراباد معرف است با بنیاد علوی اختلاف داریم که توانستیم با حکم قضایی برای ۷۰ هکتار آن سند دریافت کنیم و امیدواریم برای مابقی آن نیز به زودی سند بگیریم.

وی درباره ارزش اموال این زمینها گفت: ارزش مالی این زمینها به اندازه ۳هزار میلیارد تومان یعنی ۵برابر اعتبارات استانی ماست.

مدیرکل منابع طبیعی گلستان در خصوص چرای دام در جنگ و مرتع گفت: تنها کسانی که پروانه چرا دارند می توانند از این اراضی استفاده کنند که البته این پروانه باید مستمر باشد.

وی گفت: مجازات چرای غیر مجاز و فاقد پروانه به ازای هر راس دام روزانه ۹۰ هزارتومان می باشد که با این جریمه سنگین چرای غیر مجاز در جنگل نداریم.

قزلسفلو درباره ساخت و سازهای غیر مجاز در زیارت گفت: به گفته دادستانی ۹۵ درصد این تخلفات در زمینهای کشاورزی کمه تغییر کاربری نداند صورت گرفته و دخل و تصرف محسوسی در منابع طبیعی در این رابطه انجام نشده است.

وی در خصوص خسارت سیل اخیر در حوزه منابع طبیعی اظهار کرد:بیشترین خسارتها در راههای جنگلی صورت گرفته که وجود۴۲۰ مورد لغزش زمین در سالهای اخیر بی نظیر بوده اسیت.

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018