مسئول بسیج دانشجویی گنبدکاووس گفت: ظستا کنون 3 گروه جهادی بسیج دانشجویی از دانشگاههای گنبدکاووس به مناطق محروم اعزام شده اند و تا پایان تابستان امسال در مجموع 105 نفر در قالب 7 گروه اعزام خواهند شد.


به گزارش دانشجوسلام؛ به نقل از قابوس نامه محسن صبوری در تشریح این خبر به خبرنگار ما گفت: در مرحله نخست و دوم اعزام که از هفتم و 30 تیرماه آغاز شده است دو گروه از برادران به روستاهای پشمک و زابل آباد و یک گروه خواهر به روستای تکه لر از توابع دهستان آق آباد شهرستان گنبدکاووس اعزام شده اند که همگی از دانشگاه دولتی گنبد هستند.

وی اضاقه کرد: 4 گروه دیگر نیز شامل 3 گروه خواهران و یک گروه برادران در دو تاریخ 27 مرداد و 15 شهریور ماه به مدت 10 روز به روستاهای سرپل، حاجی آباد، زابل آیاد و شهرک شهید بهشتی اعزام می شوند.

صبوری اذعان کرد: عمده فعالیت گروههای جهادی بسته به نوع گروه تعریف می شود و تمرکز گروههای جهادی خواهران بر برنامه های فرهنگی از جمله برگزاری کلاس های مختلف هنری و آموزشی، برگزاری یادواره های شهدا، اجرای طرح های مطالبه گری متناسب با مشکلات و مسائل روستا و همچنین مشاوره های مذهبی و روانشناسی است.

مسئول دفتر بسیج دانشجویی گنبدکاووس ادامه داد: گروههای جهادی برادران نیز عمدتا بر فعالیت های عمرانی در راستای محرومیت زدایی تمرکز دارند و در کنار آن مطالبات مردمی را نیز بررسی و در صورت امکان پیگیری می کنند.

وی یادآور شد: تاکنون تکمیل بخشی از پروژه عمرانی مسجد در روستای پشمک، همچنین ساخت و تکمیل سرویس بهداشتی منزل یکی از بانوان بی سرپرست در روستای زابل آباد انجام شده است و در گروه عمرانی بعدی نیز کمک به ساخت منازل آسیب دیده از سیل امسال در دستو کار گروههای جهادی است.

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018