معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: در گلستان 156 مرکز ام ام تی ( درمان با متادون ) وجود دارد که تعداد سی و یک هزار و 991 نفر زیر مجموعه داردکه در آن علاوه بر درمان خدمات روانشناسی و مشاوره هم ارائه می شود.

به گزارش دانشجو سلام؛ علیرضا بدخشان در نشست خبری به مناسبت هفته مواد مخدر اظهار کرد: در گلستان 156 مرکز ام ام تی ( درمان با متادون ) وجود دارد که تعداد سی و یک هزار و 991 نفر زیر مجموعه دارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: در این مراکز علاوه بر در مان با متادون خدمات روانشناسی و مشاوره هم داده می شود.

وی افزود:مجوز این مراکز با دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی است اما نظارت آنها تنها برعهده دانشگاه علوم پزشکی است.

بدخشان ادامه داد: مراکز دی آی سی در حوزه بهداشت هم در استان وجود دارد که به معتادینی که به پرستاری احتیاج دارند خدمات ارائه می دهد.

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان بیان کرد: یک مرکز جامع تی سی زیر نظر بهزیستی و سه سرپناه ،دو تا در گرگان و یکی در گنبد وجود دارد.

بدخشان گفت: ۵۵۹ نفر در مرکز ماده ۱۶ تحت پوشش درمانی قرار دارند که۱۰ تخت بستری در مرکز درمان کودکان زیر ۱۷ سال در آق قلا است.

 وی افزود:در بخش اعصاب و روان بیمارستان پنجم آذر هفت تخت برای بستری معتادان در نظر گرفته شده است و همچنین از مجموع  25تخت بیمارستان در حال احداث آق قلا تختهایی را برای این بیماران در نظر گرفتیم.

 وی در خصوص هزینه درمان این بیماران گفت: مرکز مبارزه با مواد مخدر مبلغ 700میلیون تومان برای بیماران بی بضاعت در نظر گرفته است.

وی از نظارتهای دقیق بر مراکز اعتیاد خبر داد و گفت: هر ماه نظارتهایی بر این مراکز انجام می شود و تعداد داروهای درخواستی با تعداد مراجعه کنند گان ، تطبیق کدملی و مشخصات افراد با سامانه ناب و.. انجام می شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان افزود: در مجموع 149هزار نفر معتاد که مصرف یک بار و یا مستمر داشته اند در استان وجود دارد که 79هزار نفر از آنها معتادین مستمر هستند.

در ادامه صلبی معاون غذا و دارو گفت: مبلغ 7میلیارد و 300میلیون تومان برای مرکز ام ام تی هزینه شده است .

وی افزود:  مبارزه با تخلفات مراکز اعتیاد جزو اصلی ترین کارهای ما است که 106مورد کسری و ۱۱مورد قطعی سهیمه داشتیم.

صلبی ادامه داد: فروشگاه اطراف ترمینال گرگان جزو مراکزی هستند که در آن خرید و فروش و قاچاق مواد مخدر صورت می گیرد .

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018