مردم روزه  دار گرگانی در اخرین جمعه ماه مبارک رمضان از میدان  تا مصلی وحدت  ندای ازادی قدس سردادند.

به گزارش دانشجو سلام ؛ امروز آخرین جمعه ماه مبارک رمضان ۱۴40 است مردم روزه دار گرگانی دسته دسته از صبح خود را به میدان وحدت گرگان رساندند تا بار دیگر ندای همدلی و وحدت امت اسلام  را سر دهند.

جوانانی  پرشور که اکثرا به صورت گروهی در این راهپیمایی شرکت کردند  قبل از اغاز مراسم رسمی تا رسیدن به محل  شروع، شعار مرگ بر اسراییل و مرگ امریکا را سر می دادند و افرادی  هم  که به صورت انفرادی و یا خانوادگی  خود را به میدان وحدت می رساندند  این شعارها را در مسیر  با خود زمزمه می کردند.

دانشگاهیان گلستان هم وعده دیدارشان در کنار هتل خیام در خیابان امام خمینی بود که از آنجا به صورت دسته جمعی خود را به  محل شروع راهپیمایی رساندند

در مسیر راه افراد ی را دیدم که احساس می شد در این هوای گرم و با زبان روزه حضور در مراسم برایشان سخت باشد اما وقتی با آنها گفتگو کردم  تنها چیزی که نمی شد در آنها حس کرد سختی بود.

خانم  ۶۳ ساله ای که با زبان روزه و با حرارت شعار مرگ بر اسراییل را فریاد می کرد درباره علت حضورش در این مراسم گفت: دفاع از مظلوم برایمان واجب است و همانطور که خدا روزه را برایمان واجب کرده دفاع از مظلوم و بیزاری از ظالم هم برایمان واجب است  عمل به واجبات گرما و سرما نمی شناسد و از خدا می خواهم تا زمانی که زنده هستم در این مراسمها شرکت کنم و نابودی اسراییل و کفر را ببینم.

حنانه و عرفانه و فرزانه سه دختر نوجوانی که با هم در این راهپیمایی شرکت کردند در باره علت حضورشان گفتند: آرزو داریم نابودی اسراییل را ببینیم و مطمعئن هستیم این اتفاق می افتد و ان شالله مردم و کودکان فلسطین به سرزمین شان برگردند.

این نوجوانان ارزوی جالبی کردند و گفتند:ان شالله قبله اول مسلمانان زودتر از دست اسراییل جنایتکار ازاد شود و ما بتوانیم در قدس نماز بخوانیم.

مسئولان هم همپای مردم آمده بودند تا انزجار خود را رژیم غاصب اسراییل نشان دهند و همگام با همه آزادی خواهان جهان بگویند هیچ طرح و معامله ای نمی تواند سرزمین مادری فلسطینی ها را از آنها بگیرد و همه طرح هایی که امریکا و کشورهای حامی آنها در مورد سرنوشت فلسطین دارند محکوم به شکست است .

مردم روز دار و انقلابی گرگان مسیر میدان وحدت تا خیابان خمینی و شهید رجایی را پیمودند و و خود را به مصلی گرگان رساندند

یکی از جلوه های زیبا در این راهپیمایی حضور پیرزن قد خمیده ای بود که عصای در دستش بلندتر از قد خمیده اش بود، خم شدیم تا با او گفتگو بگیریم اما میلی به گفتگو نداشت و نمی خواست یک لحظه هم از گفتن شعار مرگ بر امریکا و اسراییل جا بماند.

مادر شهیدی که عکس پسرش را در دست داشت از من خواست تا با او گفتگو کنم امده بود تا بگوید تا اخرین لحظه عمرش راه امام و فرزند شهیدش را ادامه خواهد داد.

حضور طلاب خارجی جامعه المصطفی به همراه خانواده هایشان از دیگر جلوه های زیبای راهپیمایی روز قدس در گرگان بود که نشان داد امت اسلام در دفاع از مردم فلسطین یکپارچه اند.

شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل و مرگ بر منافق فتنه گر اصلی ترین شعار مردم بود.

وقتی از بلندگوی جایگاه اعلام میشد که اسراییل تا 25 سال آینده  را نخواهد دید مردم با شور و دعایی از عمق جانشان ذکر الهی آمین را سر می دادند.

مصلی وحدت اخرین ایستگاه حضور راهپیمایان گرگانی بود ،سردار مقدم  مشاور رسانه ای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخنران ویژه این مراسم بود.

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018