معاون دانشجویی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت: تلاش داریم فاصله بین مدیر و دانشجو را روز به روز کمتر کنیم و با فراهم آوردن محیط امن برای دانشجویان، آنان جز دوری خانواده مسئله دیگری نداشته باشند.

به گزارش دانشجوسلام؛ ابوطالب هزارجریبی در نشست خبری که به مناسب هفته خوابگاهها برگزار شد اظهار کرد: هفته خوابگاهها امسال با شعار سراهای دانشجویی،عرصه نوآوری،مهارت محوری و رونق تولیدات دانشجویی از ۷ ام تا ۱۴ اردیبهشت می باشد که در این هفته تلاش داریم برنامه های متنوع فرهنگی، ورزشی را برگزار کنیم.

معاون دانشجویی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت: این هفته فرصتی است برای آشنایی با مشکلات دانشجویان و ارتباط نزدیک با آنان که تلاش داریم فاصله بین مدیر و دانشجو را روز به روز کمتر کنیم و با فراهم آوردن محیط امن برای دانشجویان، آنان جز دوری خانواده مسئله دیگری نداشته باشند.

هزارجریبی افزود: راه اندازی بازارچه دانشجویی،توسعه احیاء فضای سبز سراها،برگزاری مسابقات ورزشی، بازدید از نقاط دیدنی شهر، افتتاح پروژه عمرانی و ورزشی برگزاری فیلم کوتاه دانشجویی با موضوع زندگی در خوابگاه و جشنواره عکس و کاریکاتور بخشی از برنامه هایی است که در این هفته اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: تعامل با دانشجویان از مهمترین کار این معاونت است که برای این کار شورای تعامل با دانشجویان با حضور نمایندگان دانشجویان تشکیل شد و با معاونت های مختلف در دانشگاه رتباط دارند.

وی افزود: کیفیت غذای دانشجویان یکی از دغدغه های اصلی آنان است که تلاشهای فراوانی در این راستا صورت گرفت و در سال ۹۸ هم برنامه های متنوعی برای این امر وجود دارد.

وی توضیح داد: هر وعده صبحانه و ناهار و شام به ترتیب ۴و ۱۲هزار تومان برای دانشگاه هزینه دارد که سهم دانشجویان برای صبحانه تنها ۷۰۰ و برای ناهار و شام بسته به نوع غذا بین ۹۰۰ تا ۱۵۰۰تومان است.

معاون دانشجویی دانشگاه منابع طبیعی گفت: سالانه ۲۹۰ هزار پرس غذای گرم به ارزش ۳و نیم میلیارد تومان برای دانشجویان این دانشگاه پخت می شود.

هزار جریبی بیان کرد: در حال حاضر ۶۰۰ دانشجوی پسر و ۷۰۰دانشجوی دختر در خوابگاههای دانشگاه منابع طبیعی ساکن هستند که سرانه هر دانشجو ماهیانه تقریبا۴۰ هزارتومان می باشد.

وی در خصوص  مبارزه با آسیبهای اجتماعی در خوابگاهها گفت: در سال قبل تعداد ۲هزار و ۲۰۰ ساعت روانشناس در محل دانشگاه  و هزار و ۱۵۰ ساعت هم در خوابگاهها کلاسهای روانشناسی و آموزشی برگزار کردند.

وی ادامه داد:در مجموع ۵۲ میلیون تومان برای مرکز مشاوره هزینه شده که در سال قبل مرکز مشاوره ی این دانشگاه در بین دانشگاه هایی که جمعیت دانشجویی بین ۲تا ۴هزار دانشجو داشتند رتبه برتر را کسب کرد.

هزار جریبی افزود: ۱۳ مشاور با تخصصهای گوناگون در دانشگاه به امر مشاوره می پردازند و در سال قبل تعداد مراجعات به این مرکز هزار ۳۱۶نفر بودند که البته تعداد ۳۰۷ مورد هم به مراکز مشاوره ای درمانی خارج از دانشگاه ارجاع داشته ایم.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018