نخستین محموله کمک های بین المللی درحوزه سلامت با اعتباری بالغ بر20میلیارد ریال وارد استان گلستان شد.

به گزارش دانشجوسلام؛ عبدالرضا فاضل درخصوص این کمک ها اظهار کرد: با پیگیری های انجام شده ومساعدت وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی اولین محموله از کمک های WHO وارد استان گلستان شد .

وی افزود: امیدداریم با استمرار كمك ها از طريق ساير آژانس هاي بين المللي از صندوق بین المللی کودکان وجمعیت سازمان ملل به منظور تشدیدمراقبت های سلامت و ارایه خدمات بهتر به سیل زدگان شاهد ورود بقيه كمك ها به مناطق سيلزده استان باشيم .

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان تصریح کرد: این کمک ها در سه بخش کنترل بیماری های غیرواگیر، مبارزه با بیماری های منتقله از حشرات وکنترل بیماری های قابل انتقال از آب با اعتباری بالغ بر20 میلیارد ریال وارد استان گلستان شده است.

فاضل با تاکید بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی گلستان طبق وعده خویش تا پایان کار در کنارسیل زدگان خواهد ماند، بیان کرد:این کمک ها از طریق معاونت بهداشتی دانشگاه در مناطق سیل زده توزیع می شود.

وی به سیل زدگان توصیه کرد: نکات بهداشتی را جدی بگیرند وبا متولیان سلامت نهایت همکاری را داشته باشند تا انشاالله شاهد بروز هیچ گونه بیماری واگیر در منطقه نباشیم.

وی خاطرنشان کرد: در خبرهای قبلی کمک های ارسالی سازمان جهانی بهداشت به اشتباه از سوی یونیسف اعلام شد در حالی که کمک ها از سوی سازمان جهانی بهداشت بوده است و از همین جا اصلاح می کنم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان در خاتمه گفت: اما دانشگاه علوم پزشکی گلستان امیدواراست کمک ها از سایر نهادهای بین المللی نیز استمرار یابد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018