مدیرکل کمیته امداد گلستان گفت: بر خلاف برخی القائات که که این نهاد را عامل ایجاد فقر در کشورمیدانند این نهاد مقدس در خط مقدم مبارزه با فقر قرار دارد.

به گزارش دانشجوسلام؛ مدیر کل کمیته امداد گلستان در نشست خبری که به مناسبت سالروز تشکیل کمیته امداد برگزار شد اظهار کرد: کمیته امداد خانه امام و رهبری است  و همانطور که امام به کمک و حل مشکلات محرومان اهتمام داشت این نهاد در همان راستا قدم بر می دارد.

اسکندر اسکندری گفت: اهمیت امداد رسانی آنقدر در نظر امام مهم بود که از همان ابتدای نهضت افرادی را برای کمک رسانی خانواده انقلابیونی که در جریان مبارزه حضور داشتند مامور کرد.

وی افزود: تشکیل کمیته امداد نتیجه فعالیت آتش به اختیار جوانان و نیروهای انقلابی بوده است و در همان ابتدای انقلاب در بیشتر نقاط روستایی و شهری نهاد کمیته امداد برای امداد رسانی به محرومین تشکیل شد و به صورت خودجوش این فعالیتها ادامه داشت.

وی ادامه داد: کمیته امداد جزو اولین نهاد هایی است که در همان ابتدای انقلاب تشکیل شد از این رو عمر این نهاد مقدس با عمر چهال ساله انقلاب برابر است.

اسکندری بیان کرد: بر خلاف برخی القائات که این نهاد را عامل ایجاد فقر در کشور میدانند کمیته امداد در خط مقدم مبارزه با فقر قرار دارد.

مدیرکل کمیته امداد گلستان گفت: امسال با وجود شرایط سخت اقتصادی و نرخ تورم بالا این انتظار وجود دارد تا با همدلی بیشتر مردم عیدی برای همه مردم داشته باشیم.

وی افزود: امسال در مجموع ۲۶۰۰ پایگاه جمع آوری کمکهای مردمی در استان فعالیت می کنند.

اسکندری بیان کرد: تعداد ۷۲ هزار و ۶۵۸ خانوار در استان تحت پوشش این نهاد هستند که از این تعداد هزار و ۱۲۰نفر آنان دانشجو و ۱۲هزار و ۷۹۹نفر دانش آموزاند.

وی گفت:خرید مسکن برای مددجویان یکی دیگر از کارهای کمیته امداد است که در این مدت برای ۵۰۴ نفر در شهر ها و روستای استان منزل خریداری شد که البته ۱۴ هزار و ۴۰۱مورد دیگر نیازمند در این رابطه وجود دارد.

مدیر کل کمیته امداد استان گفت:نزدیک به ۵۰ درصد شهریه دانشجویان تحت پوشش توسط این نهاد پرداخت می شود.

وی در رابطه با همکاری با گروه های جهادی دانشجویی اظهار کرد: امسال با همکاری گروه جهادی شهید کاظمی از تهران همکاری خوبی در خصوص کمک رسانی به مردم محروم چند شهرستان داشتیم و در این مدت این دانشجویان خدمات زیادی را در احداث مسکن،ساخت سرویس بهداشتی  و خدمات دندانپزشکی ارائه دادند.

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018