ششمین دوره مسابقات قران کریم طلاب و روحانیون اهل سنت در هفت بخش با حضور نمایندگان 8استان از روز یکشنبه تا چهارشنبه 12 الی14 ام اسفند به میزبانی گرگان برگزار خواهد شد.

به گزارش دانشجوسلام؛ حجت الاسلام علی خیرخواه در نشست خبری ششمین دوره مسابقات قران کریم طلاب و روحانیون اهل سنت که در مرکز بزرگ بزرگ اسلامی شمال کشور برگزار شد اظهار کرد: ششمین دوره  این مسابقات در هفت بخش حفظ کل،حفظ 20 جزء،حفظ 10 جزء، حفظ5جزء، ترتیل، صوت و لحن و ترجمه و مفاهیم با حضور نمایندگان 8استان از روز یکشنبه تا چهارشنبه 12 الی14 ام اسفند به میزبانی گرگان برگزار خواهد شد.

رییس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور گفت: پیش بینی کردیم در این دوره از مسابقات تعداد 152نفر از طلاب و روحانی اهل سنت قرانی از سراسر کشور شرکت کنند.

وی افزود:همچنین 18 نفر از رتبه های اول پنج دوره قبل نیز در این مسابقه شرکت خواهند کرد.

حجت الاسلام خیرخواه گفت: ایجاد همگرایی و تالیف قلوب،استفاده بهینه از قران کریم، ایجادبستر مناسب برای ارتقاء رتبه های قرانی،تجلیل از حافظان برترکشور از اهداف برگزاری مسابقات قرانی است.

وی توضیح داد: در دوسال گذشته با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی توانستیم نزدیک به 100کرسی تلاوت در سراسر شهرها و روستاهای استان با حضور چهرهای برتر قرانی کشوری و بین الملی برگزار کنیم.

رونمایی از سی دی کل قران که توسط قاریان اهل سنت کشور قرائت شد که دو نفر از آنها از قراء اهل گلستان هستند، تجلیل از فعالین قرانی اهل سنت از برنامه های حاشیه ای این برنامه مهم است.

رییس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور بیان کرد: از بین شرکت کنندگان در این مسابقه تعداد 16 طلبه،7روحانی از گلستان هستند.

وی تعداد افراد شرکت کننده در هریک از رشته ها را از استان گلستان به ترتیب 4نفر در حفظ کل،4نفرحفظ20 جزء،3نفر حفظ 10 جزء،3نفرحفظ 5جزء،3نفر ترتیل، 3نفر صوت و لحنو 3نفر مفاهیم عنوان کرد.

حجت الاسلام خیرخواه گفت: قرار است منتخبین این دوره، در مسابقات بین المللی طلاب و روحانیون جهان اسلام شرکت کنند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018