رییس دانشگاه علوم پزشکی بیان کرد: برای شهرستان آق قلا ساخت بیمارستان تخصصی اعصاب و روان با ۲۵ تخت در نظر گرفته شد اما به علت مخالفت برخی اهالی این شهرستان این طرح مسکوت مانده ولی به دنبال رایزنی کردن برای احداث آن در این شهر هستیم.

 به گزارش دانشجو سلام؛ نشست خبری رییس دانشگاه علوم پزشکی به همراه معاونین این دانشگاه در آستانه چهلمین سال انقلاب در سالن جلسات این دانشگاه برگزار شد.

عبدالرضا فاضل گفت: بسیاری از پروژه هایی که در دانشگاه برای ایام دهه فجر در نظر گرفته بودیم با سفر ریاست جمهوری به بهره برداری رسید.

وی افزود:  در این سفر ۱۷ مورد جزو دغدغه های دانشگاه علوم پزشکی بود که رایزنی های برای انجام آن داشتیم که مصوباتی در این سفر از جمله تکمیل فاز نخست مجموعه ۶۰۰ تخت خوابی۵آذر،بیمارستان ۹۴تختخوابی در گالیکش و گمیشان، ساخت بیمارستان رامیان و کمک ۱۰ میلیاردی برای ۵ آذر گرگان  مورد تصویب قزار گرفت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیان کرد: برای شهرستان آق قلا ساخت بیمارستان تخصصی اعصاب و روان با ۲۵ تخت در نظر گرفته شد اما به علت مخالفت برخی اهالی این شهرستان این طرح مسکوت مانده ولی به دنبال رایزنی کردن برای احداث آن دراین شهر هستیم.

وی ادامه داد: استان گلستان  از کمبود تخت اعصاب و روان رنج می برد و مکان فعلی نگهداری این بیمارستان در ۵آذر وضعیت خوبی ندارد.

فاضل  در بخش دیگر از سخنان خود به معضلات بیمارستان طالقانی اشاره کرد و گفت:این بیمارستان یکی از دغدغه های مهم در استان است که برای نگهداری کودکان در آن مشکلاتی را داریم و به دلیل موقعیت مکانی اجازه گسترش آن را نداریم.

وی  در پاسخ به سوالی مبنی بر وجود مشکلات برای جامعه ایثارگران  در رابطه با بیمه دی بیان کرد: ما هم معتقدیم حق مطلب در مورد خانواده های شاهد و ایثارگر رعایت نشده است اما متاسفانه بیمه ها به تعهدات خود در قبال معوقات خود عمل نکردند و همین امر باعث بروز مشکلاتی در قرادا با آنها شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: یکی از نیازهای اساسی در زمینه پزشکی وجود اورژانس هوایی بود که با اجرای طرح تحول سلامت یک فروند بالگرد به قیمت۷۰میلیاردتومان به دانشگاه اهدا شد.

وی توضیح داد: در طی سه ماه گذشته ۲۷ پرواز عملیاتی با استفاده از بالگرد انجام شد که بیش از ۵ نفر را از مرگ حتمی نجات داد.

ریس دانشگاه علوم پزشکی گلستان در خصوص جایگاه پزشکی استان بیان کرد: گلستان از بین ۵۰ دانشگاه علوم پزشکی کشور در رتبه ۲۳ ام قرار دارد  که با اضافه شدن بیمارستان ۶۰۰ تخت خوابی مراوه تپه این رتبه میتواند ارتقاء یابد.

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018