دانشگاه علوم پزشکی تور رسانه ای  را با حضور خبرنگاران برگزار کرد در این تور یک روزه اصحاب رسانه از پروژه های در حال ساخت و میزان پیشرفت آنها بازید کردند.

به گزارش دانشجو سلام؛ مرکز ترومای بیمارستان 5آذر  اولین مکانی بود که مورد بازدید قرار گرفت  این پروژه در زمینی به مساحت 11هزار متر مربع در هفت طبقه ساخته شد که قرار است همزمان با ایام چهلمین سالگرد انقلاب مورد بهره برداری قرار بگیرد.

رکورداری گلستان در احداث پروژه بیمارستانی

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گلستان درباره ساخت این مرکز به خبرنگاران گفت: ساخت این پروژه از اردیبهشت 96آغاز شده است و که طی 12 تا 13 ماه مورد بهره برداری قرار می گیرد و از این لحاظ در کشور رکورد دار است.

محمد نعیمی افزود: برای تجهیز کامل این پروژه 84میلیارد تومان نیاز است که تاکنون 38میلیارد برای آن خرج شده که 16میلیارد هم برای تجهیزات آن صرف شده است.

 

علوم پزشکی5

افتتاح مرکز ترومای بیمارستان 5 آذر 1400تخت را به ظرفیت استان اضافه کرد

 وی اظهارکرد: فاز ساختمانی این پروژه تا 20 روز دیگر تکمیل می شود و آماده سازی تجهیزات نیز بزودی انجام می شود.

وی ادامه داد: با تکمیل این پروژه 140 تخت به ظرفیت استان اضافه خواهد شد که از این تعداد60تخت در بخش اورژانس،40 تخت در بخش بستری،4اتاق عمل و 12 آی سی یو است و همچنین در طبقه پنجم آن نیز کلاس آموزشی ساخته می شود  که دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی از آن استفاده می کنند.

اقداماتی که برای نخستین بار در بیمارستان 5آذر انجام شد

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گلستان بیان کرد: کارهای مهمی در بیمارستان 5آذر انجام شده است .

وی توضیح داد: تامین برق مطمعن برای بیمارستان 5آذر در نظر گرفته شده که قبلا چنین چیزی وجود نداشت.

محمد نعیمی گفت: همواره فاضلاب بیمارستانی جزو تهدیدات زیست محیطی بود که با طراحی ایستگاه پمپاژ ،فاضلاب بیمارستان را جمع آوری و تصفیه می کنیم.

وی ادامه داد: طبق استاندارها برای400تخت موجود بیمارستان5آذر 100هزار لیتر آب احتیاج داریم که با تامین منبع آب اضطراری این مهم انجام شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: برای تامین هزینه ها تاکنون 40 میلیارد تومان از وزارتخانه دریافت کردیم  و البته بخش کمی از محل اعتبارات عمرانی هزینه می شود.

محمد نعیمی افزود: قبلا ظرفیت کل اورژانس در بخش فوریت 8تخت و در بخش بستری اورژانس 20 تخت بود که این میزان به 42تخت بستری و 20تخت فوریت افزایش یافت و همچنین 2اتاق ایزوله که قبلا در اورژانس وجود نداشت به آن اضافه شد.

وی اظهار کرد: از 4اتاق عمل این مرکز دو اتاق عمل بزرگ است که در آن عملهای ماژور(عمل مغز و ستون فقرات) انجام می شود و دو اتاق عمل کوچک اند که البته از اتاقهای عمل کنونی بیمارستان بزرگتر هستند.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: با این وجود با توجه به استاندارهایی که برای سال 1404پیش بینی شده تعداد 800تخت دیگر درغرب و 600تخت در شرق استان احتیاج است.

 ستاد مرکز بهداشت شهرستان گرگان دومین پروژه ای بود که مورد بازدید قرار گرفت

 

علوم پزشکی 3

محمد نعیمی در باره این پروژه اظهار کرد: مرکز جامع سلامت در زمینی به مساحت 1550متر و با هزینه 3میلیارد تومان در حال انجام است و قرار است در شهریور سال آینده مورد بهره برداری قرار بگیرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: 800میلیون تومان دیگر غیر از هزینه ساخت برای تجهیز این پروژه احتیاج است .

وی بیان کرد: ساختمان کنونی مرکز بهداشت قرار است بعد از افتتاح این پروژه برای نگهداری واکسن ها و ارتقاء آزمایشگاه سل و همچنین آزمایشگاه زوجین قبل از ازدواج مورد استفاده قرار گیرد.

بازدید از پروژه پردیس خودگران بین المل مقصد دیگر تور خبرنگاری استان بود

 

علوم پزشکی 2

پردیس خودگران در گلستان از سال 92شروع به کار کرده است و بعد از تهران و شیراز تنها دانشگاه تیپ 2 است که دانشجوی خارجی دارد.

در این دانشگاه در مجموع 570دانشجو در رشته های پزشکی ،دندانپزشکی  و برخی رشته های پی اچ تی تحصیلات تکمیلی مثل میکروبیولوژی ژنتیک و علوم سلولی مولکولی در حال تحصیل هستند و این تعداد علاوه بر 2950 دانشجویی است که در این دانشگاه تحصیل می کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: نزدیک 80 نفر دانشجوی خارجی  در پردیس بین الملل گلستان تحصیل می کنند که این افراد بخشی شهریه هایشان را به صورت دلار و بخشی دیگر به صورت ریال پرداخت می کنند.

محمد نعیمی اظهار کرد: در حال حاضر دانشجویان این پردییس از فضای بیمارستان دزیانی سابق استفاده می کند که فضای کم و محدودی است.برای همین مجبور شدیم سال گذشته مجوزی  از هیئت امنا بگیریم و از محل منابع خود پردیس پروزه ای را تعریف کنیم که خدمات اموزشی غیر بالینی پردیس در این مکان انجام شود.

وی افزود: این پروژه در بنایی به اندازه5200متر مربع  و در 4طبقه اجرا می شود که با پیش بینی که انجام شده قرار است در شهریور سال آینده افتتاح شود.

احداث فضای آموزشی استاندار در پردیس بین الملل

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گلستان بیان کرد: استفاده از سازه های آهنی که باعث مقاوم سازی در برابر زلزله می شود و احداث6کلاس 100نفره در طبقه همکف،6کلاس 60 نفره در طبقه اول، و 4ازمایشگاه بافت شناسی و پاتولژی ،میکروبیولوژی و مرکز برگزاری آزمون دیجیتال درطبقه 2 از دیگر ویژگیهایی مهم این پروژه است که در مجموع 1200 استاد و دانشجو از این فضا استفاده می کنند.

نعیمی گفت: استفاده از پیمانکاران داخلی، نظارت دقیق بر اجرای پروژه و دقت در امور مالی و همچنین اشتغال زایی برای 2هزار نفر روز در هر ماه از دیگر ویژگی این پروژه است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گلستان بیان کرد:22 میلیارد برای تکمیل پروژه و5میلیارد هم برای تجهیز آن در نظر گرفته شده که 50 درصد از محل درآمد پردیس و بخشی ازهم از وزات بهداشت تامین مالی می شود.

بازید از سلامت کده طب سنتی اخرین پروژه ای بود که مورد بازدید قرار گرفت

 

علوم پزشکی 4

گلستان جزو 8استان دارای سلامت کده طب سنتی است

دانشگاه علوم پزشکی گلستان یکی از 8استانی است که اجازه ساخت سلامت کده طب سنتی را گرفت.

این مرکز در زمینی به مساحت1950متر بنا شد و دارای بخشهای آب درمانی، حجامت ،ماساژ، بخار درمانی و گیاه درمانی ، رایحه درمانی است.

به گفته نعیمی تنها پزشکانی که دارای تخصص رسمی در زمینه طب سنتی از وزارت بهداشت هستند می توانند در این مرکز  مشغول کار شوند.

برای انجام این پروژه 6میلیارد تومان از وزرات بهداشت از محل ترویج طب سنتی و اسلامی دریافت شده و برای تجهیز آن هم ا ونیم میلیارد تومان احتیاج است و ان شالله در پایان بهمن مورد بهره برداری قرار می گیرد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018