مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه استان بیان کرد: البته به ایده ال هایی که مد نظر داشتیم نرسیدیم اما به هدف خود در وحدت این دو قشر رسیدیم.

به گزارش دانشجوسلام؛ مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبریدر دانشگاههای استان در سالروز شهادت شهید مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه  اظها کرد: تلاش دشمن این بود که بین دانشگاه و حوزه شکاف ایجاد کند و کاری کند که این دو قشر همدیگر را نفی کنند.

حجت الاسلام  مازندرانی افزود: تمام تلاش دشمن این بود این دو قشر  از هم جدا نگاه داشته شوند چون می دانستند پیوند آنها می تواند باعث وحدت ملت شود.

وی ادامه داد: جامعه متاثر از مواضع حوزه و دانشگاه است و افتراق آنها هم می تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

وی در رابطه با چگونگی پیوند حوزه و دانشگاه بیان کرد: وحدت به این معنای نیست حوزه را دانشگاه و دانشگاه را حوزه کرد بلکه وحدت این دو  که یکی از اساسی ترین، پیچیده ترین و عمیقترین مسئله انقلاب است باید در اهداف کلی و کامل ساختن ملت و کشور باشد.

وی توضیح داد: حوزه و دانشگاه دو خط موازی و بدون اصطکاک هستند که هردو برای رسیدن به یک هدف مشترک تلاش می کنند.

حجت الاسلام مازندرانی گفت: با وجودیکه در کشور ما هزاران سال علم و دین در کنار هم بودند اما در دوران قبل انقلاب خشت اول طوری بنا شد که دین و علم را از هم جدا کنند اما امروز تلاش داریم باورهای آنها را به نزدیکتر کنیم و فضای صفا و صمیت برقرار شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان بیان کرد: البته به ایده ال هایی که مد نظر داشتیم نرسیدیم اما به هدف خود در وحدت این دو قشر رسیدیم.

وی ادامه داد: اساتید معارفی که در دانشگاه تدریس می کنند چه روحانی و غیر روحانی منادی دین هستند که بیشترین کلاسها را در طول ترم تحصیلی دارند.

وی گفت: در قبل از انقلاب در دانشگاهها فضا به قدری تنگ بود که دانشجوی مومن نمی توانست در انظار عمومی حتی نماز بخواند و مساجد دانشگاهها هم خلت بود اما امروز می بینیمبه سبب استقبال دانشجویان مراسم اعتکاف مختص دانشجویان در دانشگاهها برگزار می شود.

حجت الاسلام مازندرانی بیان کرد: ما به دنبال آن هستیم اهداف امام و آنچه که ایشان خواستار آن بودند و امروزه رهبر معظم انقلاب پیگیر هستند در دانشگاه و حوزه حاکم شود.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018