این سوال از نمایندگان مجلس وجود دارد لاریجانی در شما چه چیزی دید که برخلاف ماده ۲۰۰ آیین نامه داخلی مجلس به خود جرات داد بدون آنکه نظرات شما را بپرسد لوایح مرتبط با fatf را  به مجمع تشخیص مصلحت بفرستد؟!

به گزارش دانشجو سلام؛  نزدیک به یک ماه قبل از مراحل دیگر برجام که توسط امضا کنندگان آن رخ داده بود رونمایی شد و این بار هم، قوا تمام آنچه در چَنته داشتند به میدان آوردند تا مردم و مسئولین قانونگذار را قانع کنند که اگر این کنوانسیونها تصویب و اجرایی نشود مشکلات کشور حل نخواهد شد.

در این میان لاریجانی به سبب حضورش در راس مهمترین قوه قانونگذار کشور  میدان دار اصلی این ماجرا بود و از هر طریقی که می توانست نمایندگان را قانع کرد به لوایح مربوط بهfatf رای مثبت دهند.

ولی با وجود ایرادات ۲۰ گانه شورای نگهبان به این مصوبه، در اقدامی بدعت انگیز رییس مجلس بدون آنکه ایرادت مورد نظر شورای نگهبان را در صحن علنی مطرح کند از اصرار نمایندگان بر مصوبه خود سخن گفت و آن را برای بررسی به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاد.

این در حالی است که طبق اصل ۱۱۲ قانون اساسی باید مصوبه ارجاع داده شده از سوی شورای نگهبان دوباره در صحن علنی مجلس توسط نمایندگان بررسی شود و زمانی که نمایندگان بر مصوبه خود اصرار داشتند این لایحه به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع داده می شود اما در مورد لوایح fatf این اتفاق نیفتاد و مرد خودمختار مجلس خودش بدون آنکه نظر سایر همکارانش را بپرسد آن را به مجمع فرستاد و متاسفانه از روز شنبه ۱۱آذر نیز این لوایح در مجمع مورد بررسی قرار گرفته است.

این سوال از نمایندگان مجلس وجود دارد لاریجانی در شما چه چیزی دید که برخلاف ماده ۲۰۰ آیین نامه داخلی مجلس به خود جرات داد بدون آنکه نظرات شما را بپرسد شخصا آن را به مجمع بفرستد؟!

شاید نمایندگان بخواهند از این بی احترامی که رییس مجلس در حقشان کرده به خاطر زد و بند های سیاسی که بینشان وجود دارد بگذرند اما مردم حوزه های انتخابی شان این رفتار تحقیرآمیز را برنمی تابند!

همه نمایندگان خصوصا نمایندگان استان گلستان باید اعتراض خود را به این اقدام غیرقانونی علی لاریجانی نشان دهند و بدانند بی احترامی به آنها تنها به این نیست که صرفا به جایگاه ویژه شورای اداری استان دعوت نشده اند! بلکه این دهن کجی و نادیده قرار گرفتن آنان توسط  لاریجانی بزرگترین بی احترامی به خود و مردم حوزه انتخابیه شان است !

از مجمع تشخیص مصلحت هم که متشکل از بزرگان و شخصیتهای حقیقی و حقوقی است خصوصا دبیر انقلابی مجمع انتظار می رود به روند رسیدگی این مصوبه غیرقانونی خاتمه دهند و از این بدعت بزرگی که رییس مجلس پایه گذار آن بوده جلوگیری کنند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018