معاون فضای مجازی دادستان کل کشور در خصوص حمایت از پیام های رسانهای داخلی بیان کرد: متاسفانه نوع خدماتی که دولت به پیام رسانهای خارجی می دهد شبیه به اتوبان 4 بانده و برای پیام رسان داخلی شبیه به جاده های خاکی است.

به گزارش دانشجوسلام؛ معاون فضای مجازی دادستان کل کشور در گرگان گفت: رسانه ها باید به نمایندگی از مردم این سوال جدی را داشته باشند چرا نباید پیام رسان داخلی قوی در کشور داشته باشیم؟!.

جاویدنیا بیان کرد:  فضای مجازی می تواند در امنیت خانواده و اقتصاد در  بحث کلان تاثیر داشته باشد و هر کس حتی اگر تنها اقتصاد کشور برایشان اهمیت دارد باید بداند رشد و شکوفایی اقتصاد در بستر پیشرفت و شکوفایی فضای مجازی داخلی صورت می گیرد.

وی افزود: مردم باید این مطالبه را داشته باشند که چرا بستری در کشور فراهم است ک افرادی و گروهکهایی به وسیله اینترنت می تواند اقدامی تروریستی در کشور ما انجام دهند؟!

وی ادامه داد: هر فرد و دستگاهی که در این خصوص مسئول است باید پاسخگو باشد و باید در فضای امن با سرعت و کیفیت بالا حداقل هزینه را داشته باشیم.

معاون فضای مجازی دادستان کل کشور گفت: مردم در صورتی می توانند چنین درخواستهایی را از مسئولین مطالبه کنند که سواد رسانه کافی خود را افزایش دهند و به مضرات و آسیبهای پیام رسانهای خارجی آگاهی پیدا کنند.

جاوید نیا در خصوص فیلترینک در کشور توضیح داد: در همه جای جهان حتی در کشورهای مدعی حقوق بشر فیلترینگ و به خصوص در مورد کودکان اجرا می شود و حتی مقررات سفت و سختی در این رابطه وجود دارد  که در صورت دسترسی بدون فیلتر کودکان به اینترنت این کار جرم محسوب می شود و می تواند حضانت  را از پدر و مادر سلب کند.

این مقام مسئول قضایی گفت: موارد تاسف آوری در این راستا دیده  شده که کودکان و دانش آموزان را در سنین پایین درگیر مسائل اخلاقی و سوء استفاده های مالی کلاهبردان اینترنتی کرده است.

جاویدنیا گفت: البته برای مشاغلی که احتیاج به اینترنت بدون فیلتر و نامحدود وجود دارد مجوز استفاده داده می شود.

معاون فضای مجازی دادستان کل کشور در خصوص حمایت از پیام های رسانهای داخلی بیان کرد: متاسفانه نوع خدماتی که دولت به پیام رسانهای خارجی می دهد شبیه به اتوبان 4 بانده و برای پیام رسان داخلی شبیه به جاده های خاکی است.

وی توضیح داد: پیام های رسانهای داخلی در مدت زمای که شروع به فعالیت کردند پیشرفت خوبی داشتند و مقایسه آنها با تلگرامی که چندین سال فعالیت می کند و تمام آزمونها و خطاهای خود را پیموده کار درستی نیست و اگر از آنها حمایت شود مطمعنا می توانند بهتر از تلگرام نیز عمل کنند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018