فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت:سخترین صنعت در دنیا ساختن ناودریایی و آسانترین خودرو است و ما  با تکیه برتوان داخل و خودباوری توانستیم ناو دریایی را بسازیم اما برخی تا زمانی که فلان شرکت خودرو سازی از کشور می رود تب می کنند.

به گزارش دانشجو سلام ؛ امیر دریا دار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش  عصر امروز در جمع گردهمایی انقلابیون جوان در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی درباره وضعیت و جایگاه ایران در طی 40سال گذشته در صنعت دریانوردی اظهار کرد: 

تنگه هرمز که مهتربن تنگه راهبردی جهان است در اختیار ما قرار دارد و دشمن می داند اگر این منطقه به ثبات برسد می تواند باعث پیشرفت کشورهای منطقه شود از اینرو تمام تلاش استکبار بر این است تا این منطقه را بی ثبات و ناپایدار کند و جنگهایی که در کشورهای منطقه به راه می اندازد و آرامش را از آن سلب کرده به همین علت است.

پیشرفت در سایه امنیت صورت می پذیرد

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: اگر منطقه ثبات و پایداری داشته باشد قدرت، ثروت، تسلط ،منزلت و روند تولید میکند و کسی بر دنیا حاکم است که روند را تولید کند و این در شرایطی انجام می شود که امنیت در منطقه برقرار باشد.

وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب بود که ما توانستیم قدر منابع آبی خود را بدانیم و این پیشرفتها همه به برکت انقلاب اسلامی ایران صورت گرفته است.

وی با توجه به فرمایشات رهبری درباره اهمیت دریا بیان کرد :رهبری استفاده از دریا را مسئله ای راهبردی می داند که در پیشرفت کشور تاثیر کلان دارد.

یکی از دلایل مهم جنگ در یمن

امیر دریا دار خانزادی گفت: یکی از دلایلی که امروز در یمن جنگ رخ می دهد که فاجعه انسانی را به دنبال دارد و دستشان را به خون مردم بی گناه آغشته می کنند علاوه بر مسائل سیاسی مسئله امنیتی و دفاعی نیز  می باشد و این به خاطر  اهمیت گذرگاهی است که در اختیار یمن است و می خواهند آن را از تسلط این کشور خارج کنند.

وی توضیح داد: دوسوم سطح جهان را آب فرا گرفته و 90 درصد تجارت جهانی نیز از طریق دریا انجام می شود و تمام تمدنهای جهان نیز در مناطقی بوجود آمد که از نعمت آب برخوردار بودند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش بیان کرد: دو سوم نفت خام جهان بوسیله کشتی های تانکر حمل می شوند و 5گذرگاه راهبردی جهان در این منطقه واقع شده است و 17میلیون بشکه نفت از این منطقه دریایی خارج می شود که منافع کشورهایی مانند ژاپن و هند و چین و همچنین کشورهای اروپایی به آن وابسته است.

بیشترین تبادلات اقتصادی از مرز دریایی انجام می شود

امیر دریادار خانزادی ادامه داد: از مجموع کل مرزهای کشور ما  37درصد دریایی هستند و مابقی زمینی که  با این وجود بیشترین فعالیت اقتصادی یعنی حدود 93. درصد صادرات و 83 واردات از طریق دریا انجام می شود.

وی گفت:منطقه ریملند که کشور ما در آن قرار دارد بسیار مهم و استراتزبک است و قدرتهای بزرگ نیز سعی می کنند متحدان خود را از این منطقه انتخاب کنند.

پیشرفتهای گسترده در امنیت دریایی

فرمانده نیروی دریایی افزود: در بحث امنیت دریا نیز ما پیشرفتهای چشمگیری داشنیم و توانستیم در مقابله با دزدان دریایی که روز به روز افزایش می یابند از نفت کشهای خود محافظت کنیم.

وی توضیح داد: دزدان دریایی نیز ساخته و تجهیز شده دست آمریکا هستند چون این سوال جدی وجود دارد در ناوی که که در حالت عادی میتوان تا شعاع 50متری خود را دید این افراد با کمک تجهیزات پیشرفته که ساخته آمریکا است می توانندتا شعاه چند مایلی نفت کشی را رصد و به آن حمله کنند.

تمام نیروهای ما در داخل آموزش دیده اند

امیر خانزادی با اشاره به تکیه بر توان داخلی گفت: تمام نیروهای ما در داخل کشور آموزش دیده اند و امروز به چنان خودکفایی رسیدیم که می توانیم تمام قطعات ناوهای خود را داخل کشور تولید کنیم .

وی ادامه داد: در دیداری که با رهبر انقلاب داشتیم به ایشان گفتیم عمر قانونی قطعات ما تمام شده و به علت تحریم نیز قطعه ای را به ما نمی فروشند ایشان با صراحت به ما گفتند عمر قانونی دروغ است بروید دنبال عمر انقلابی  وهمین باعث شد ما امروز ناوشکنی را داشته باشیم که 55 سال در اقیانوس فعالیت می کند درحالی که به ما می گفتند ظرفیت آن برای دریاست.

سخترین صنعت جهان را با توان داخل ساختیم

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد:سخترین صنعت در دنیا ساختن ناودریایی و آسانترین خودرو است و ما  با تکیه برتوان داخل و خودباوری توانستیم ناو دریایی را بسازیم اما برخی تا زمانی که فلان شرکت خودرو سازی از کشور می رود تب می کنند و قادر به ساختن خودروی باکیفیت نیستند که این به دلیل در نظر نگرفتن ظرفیتهای داخل است.

 وی افزود: امروز نیروهای ما آنچنان در کشور آموزش دیده اند که وقتی موج شکنی گسترده اطراف ناو را فرا می گیرد نیرو به گونه ای رفتار می کند که در کنار حوض آبی ایستاده است و تمام این آموزشها نیز در داخل کشور انجام می شود.

تهیدات فقط با اقتدار مهار می شود

فرمانده دریایی ارتش گفت: وقتی با اقتدار وارد میدان شویم می توانیم تهدیدات را مهار کنیم و با تکیه بر همین اقتدار است که جمهوری اسلامی در سه دوره اجلاس نیروهای دریایی با رای خود آمریکا را از عضویت در آن حذف کرده است.

وی افزود: دشمنی استکبار نه به خاطر انرژی هسته ای و موشکی و.. است بلکه به دلیل این است انقلاب اسلامی دست آنان را از ظرفیتهای عظیمی که در منطقه وجود داشته کوتاه کرده است و همچنان سایه نحس این دشمنی در طول تمامی سالهای انقلاب اسلامی ایران وجود خواهد داشت.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018