وی گفت: دلیل حل نشدن معادله مشکلات اقتصادی مردم این است که روحیه انقلابی‌گری و خودباوری در  بین برخی مسئولان وجود ندارد و می خواند با راهکارهای لیبرالیستی مشکلات را حل کنند که این نشدنی است.

 به گزارش دانشجو سلام؛ معاون فرهنگی اجتماعی سپاه با بیان اینکه انقلاب اسلامی به چند هزارسال خفت و خواری ملت ایران پایان داد، اظهار کرد: این انقلاب، مبارزات آزادیخواهانه ملت ایران را در طول تاریخ به پیروزی رساند و آن را تا 40 سالگی‌اش استمرار داد. امروز باید با صدای بلند این پیروزی بزرگ را فریاد بزنیم؛ آن را جشن بگیریم و به آن افتخار کنیم.

سردار نقدی گفت: امروز به جای اینکه سرگرم جشن و تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی باشیم، سرگرم چیزهای دیگری شده‌ایم. دشمنان در پی آن هستند تا با این حوادث کوچک و دم دستی انقلاب و ملت ایران را ارزیابی کنند.

دستاوردهای بزرگ انقلاب را با اتفاقات روزمره نسنجیم

وی افزود: انقلاب اسلامی در تاریخ بشریت فقط با نهضت‌های پیامبران اولوالعزم قابل مقایسه است، و این آرزوی تمام انبیاء الهی بوده است.از اینرو نباید انقلاب و دستاوردهای بزرگ آن را نادیده بگیریم و با مسائل روزمره بسنجیم.

وی تصریح کرد: دشمن تلاش می‌کند تا انقلاب اسلامی را یک جریان روبه افولِ شکست خورده و در مقابل خود را ابرقدرت نشان دهد.و این جنگ رسانه ای باعث ‌شد عده‌ای غرب‌زده همچنان از سایه جنگ بر سر ملت ایران سخن بگویند.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه با اشاره به واقعیت‌های امروز کشورهای آمریکا و ایران گفت:اگر بخواهیم واقعیت آمریکا و ایران 40 سال پیش را مقایسه کنیم به واقعیتهای قابل توجهی می رسیم.

چهل سال پیش آمریکا و ایران را باهم مقایسه کنید

وی ادامه داد: آمریکا در سال 1978 از نظر فرهنگی، سیاسی، نظامی، اقتصادی و نفوذ بین‌المللی حرف  اول را در جهان می‎اول را می زدبه طوریکه هر روز در دانشگاه‌ها و اندیشکده‌های خود حرف تازه‌ای  را مطرح می‌کردند.

سردار نقدی توضیح داد:  در بحث نظامی نیز به گونه‌ای بود که ناو این کشور حمله می‌کرد و کشور هدف تسلیم می شد و به قدری قدرت داشتند که توانستند فلسطینی‌ها را با صهیونیست ها سر میز مذاکره بنشانند تا با هم دست بدهند و معاهده امضا کنند.

وی گفت: آمریکای سال 1978 از نظر اقتصادی برترین کشورجهان بود و یکهزار میلیارد دلار ذخایر ارزی داشت. اما امروز این کشور 21 هزار میلیارد دلار بدهی خارجی دارد و در آستانه ورشکستگی است. به طوریکه  وقتی تفنگداران این کشور دستگیر شدند، از ترس خود را خیسکردند

آمریکایی که روزی می‌گفت قرار است به افغانستان یا عراق حمله کند و سرساعت این کار را انجام می‌داد؛ امروز کره شمالی را تهدید به جنگ می‌کند اما یک هفته مانده به موعد، می‌گوید نمی‌توانم.

هرچه آمریکا می گوید خلافش رخ می دهد

سردار نقدی به شکست‌های پیاپی آمریکا در حوزه سیاسی هم اشاره کرد و گفت: امروز به جایی رسیدیم که آمریکا هر تصمیم سیاسی که می‌گیرد، خلاف آن رخ می‌دهد. در قضیه انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس، رئیس جمهور این کشور در مجمع سازمان ملل اعلام کرد هر کشوری با این اقدام مخالفت کند، آمریکا کمک‌هایش را به آن قطع خواهد کرد. اما دیدیم فقیرترین کشورها که از آمریکا کمک دریافت می‌کردند، علیه این کشور رای دادند.

وی با بیان اینکه آمریکا از اوج قدرت به زمین آمده است، خاطرنشان کرد: اندیشکده‌های آمریکایی لیبرال دموکراسی را پایان تاریخ می‌دانستند اما امروز نظریه‌پردازان آنها به اشتباه خود اعتراف می‌کنند و رئیس جمهور آمریکا این تفکر را زیر پا له می‌کند.

غربزده ها تولید ملی را نابود کردند مدعی هم هستند!

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه بیان کرد: در این 40 سال هر وقت از اقتصاد ملی حرف زدیم، آقایان غرب زده ما را بیسواد می‌دانستند و می‌گفتند تولید ملی معنا ندارد. این افراد تحت عنوان علم تولید ملی را سرکوب کردند

وی گفت: اینکه دولت آمریکا با آن همه ادعا در زمینه تکنولوژی، در خاموش کردن آتش‌سوزی جنگل‌های کالیفرنیا درمانده است، و امسال برای دومین بار جنگل‌های کالیفرنیا در آتش سوخت. بار اول 26 روز و الان هم که اخبارهای این آتش‌سوزی را سانسور می‌کنند. آنها نمی‌توانند آتش جنگل‌هایشان را خاموش کنند آن وقت عده‌ای هنوز از سایه جنگ سخن می‌گویند

سردار نقدی در بخش دیگر سخنانش به دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در کشوری که اکثر مردم آن پیش از انقلاب بیسواد بودند، امروز ماهواره به فضا می‌فرستند. کشوری که بیش از 90 درصد مواد غذایی خود را به خارج وابسته بود به رغم خشکسالی 25 ساله، توانسته تولید مواد غذایی خود را 7 برابر افزایش دهد. امروز می‌توانیم بیش از 10 میلیارد دلار غذا به کشورهای دیگر صادر کنیم.

پیشرفتهای جهشی انقلاب در چهل سال گذشته

وی افزود: عده‌ای می‌خواهند دستاوردهای انقلاب را نادیده بگیرند، و می‌گویند در این 40 سال همه کشورها پیشرفت کردند و ما هم پیشرفت کردیم؛ این حرف درستی نیست. ما نه فقط در این سال‌های پیشرفت کردیم بلکه حرکت جهشی داشتیم و بسیاری از کشورها را پشت سر گذاشتیم. در زمینه علمی ایران از رتبه 53  به جایگاه 15 دنیا و در فناوری‌های نو به جمع 10 کشور برتر جهان رسیده است.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه ادامه داد: انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی برای زنان داشت، و در حالی که 70 درصد زنان این کشور در زمان پهلوی بیسواد بودند امروز نیمی از دانشجویان ارشد و دکتری در دانشگاههای ما زنان هستند و توانستند در مناصب سیاسی و فرهنگی نیز شرکت دارند.

سردار نقدی ادامه داد: شعار انقلاب  استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بوده که در زمینه تحقق آن نمره 20 گرفته است. کشوری که همه امورش به دست بیگانگان و شاه بود، امروز به استقلال و آزادی و مردم سالاری دست یافته است.

وی با بیان اینکه اداره کشور به دست مردم انجام می‌شود، افزود: امروز مردم برای این کشور تصمیم می‌گیرند و از فرصت رأیی که برای آنان فراهم شده نیز خوب استفاده کرده‌اند اما ممکن است در برخی مواقع در رای دادن‌ها اشتباه کنیم مثلا انقلاب می‌گوید به انسان ساده زیست رأی دهید اما ما به فرد اشرافی‌ترین رأی می‌دهیم.

مشکلات امروز ما نتیجه انتخاب دیروزمان است

نقدی توضیح داد: به عنوان مثال در انتخابات مجلس در تهران 2 لیست وجود داشت، در یک لیست حداقل 10 استاد اقتصاد وجود داشت و با شعار حل مشکلات  اقتصادی مردم وارد میدان شد. در مقابل هم لیست دیگری بود که شعارش رفتن زنان به ورزشگاه و برگزاری کنسرت و مذاکره و غیره بود. مردم لیست دوم را انتخاب کردند یعنی اولویت آنان در این شرایط اقتصاد نبود.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه با اشاره به اینکه عده‌ای می‌گویند چرا رهبری کاری نمی‌کند، تصریح کرد: رسالت رهبری ورود به امور اجرایی نیست بلکه رهبر انقلاب باید حافظ استقلال، آزادی و مردم سالاری ما باشد که در تمام این مدت مقام معظم رهبری اجازه نداده‌اند خدشه‌ای به این مسائل وارد شود. عده‌ای قصد ابطال انتخابات 88 را داشتند و برخی هم به دنبال مادام العمری ریاست جمهوری بودند اما رهبر انقلاب مقابل آنان ایستاد و از مردم سالاری دفاع کرد.

مشکل امروز جامعه پیش پا افتاده ترین مشکل انقلاب است

سردار نقدی گفت: وضعیت اقتصادی آسان‌ترین مشکل انقلاب اسلامی است در شرایطی که تحزب، پول، رسانه، اسلحه و غیره این مملکت دست شاه بود، انقلابیون با دست خالی، با توکل به خدا و اعتماد به نفس و شهادت‌طلبی به پیروزی رسیدند. در زمینه اقتصادی هم امروز دست ما پُر و دست دشمن بسیار خالی است.

وی ادامه داد: برای داشتن یک اقتصاد پیشرو نیاز به انرژی، مواداولیه، نیروی انسانی، علم و فناوری و نقدینگی داریم که همه این عوامل را در اختیار داریم.

دلیل حل نشدن معادله مشکل اقتصادی!

وی گفت: دلیل حل نشدن معادله مشکلات اقتصادی مردم این است که روحیه انقلابی‌گری و خودباوری در  بین برخی مسئولان وجود ندارد و می خواند با راهکارهای لیبرالیستی مشکلات را حل کنند که این نشدنی است.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه افزود: اگر به جای اینکه برای فروش نفت گدایی کنیم، به ظرفیت‌های داخلی روی بیاوریم و برجام‌های آمریکایی و اروپایی را کنار بگذاریم، شاهد جهش‌های بزرگ در حوزه‌های مختلف از جمله اقتصاد خواهیم بود

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018