امروز مردم ولایتمدار گلستان در مصلی های شهر خود حاضر شدند و سالروز تشکیل شجره طیبه بسیج را گرامی داشتند.

به گزارش دانشجو سلام؛ آن روزی که امام انقلاب را در کمال ناباوری و دشمنی ها با توکل به خدا و کمک و حضور مردم  به ثمر رساند خود می دانست که این کار عظیمی است که آرزوی تمام پیامبران و انبیا الهی بود که امروز تحقق یافت.

از اینرو می دانست حفظ این انقلاب عظیم از اوجب واجبات است چرا که با وجود این حکومت اسلامی است که تمام ارکان دیگر دین را میتوان درآن محقق کرد.

امام با تیزبینی و بینش عمیقی که داشت می دانست جز مردمی که این رخداد عظیم را بوجود آوردند کسی دیگری نمی تواند دلسوز و نگهدارش باشد و به همین علت دستور تشکیل بسیج مستضعفین را صادر کرد و انقلاب را بیمه نمود.

1لا

حال بعد از40 سال از عمر انقلاب، این مردم ولایی  نصیحت پیر و مرادشان خمینی کبیر را در دل و جانشان سپردند و هر جا لازم بود برای دفاع از آن حاضرشدند و این فرهنگ را به نسل های بعدی خود نیز منتقل کردند.

امروز مردم ولایتمدار گلستان در مصلی های شهر خود حاضر شدند و سالروز تشکیل شجره طیبه بسیج را گرامی داشتند .

این حضور در گرگان اما رنگ و بویی دیگر داشت چرا که 5آذر در تاریخ گرگان مناسبت دیگری دارد که می توان گفت روحیه بسیجی مردم این دیار را معنا می کند.

2لا

سالروز قیام مردم گرگان در 5آذر برعلیه رژیم استبدادی پهلوی که منجر به شهادت 14 تن از بهترین فرزندان این دیار شد به نام روز ملی گرگان نام گرفت و گرگانیها امروز هم از مقام شهدای این قیام که از عاملین و بوجود آورندگان انقلاب بودند تجلیل کردند و هم از بسیجیان که حافظ این انقلابند .

این شکوه زمانی زیباتر جلوه می کرد که در آن هم از پدران و مادران انقلاب کرده حضور داشتند و هم از جوانان و فرزندان دهه هفتادی و هشتادی انقلاب ندیده.

3لا

در گرگان این مراسم با حضور نماینده ولی فقیه و مسئولین شهرستانی و آحاد مردم و با سخنرانی سردار معروفی در مصلی وحدت گرگان برگزار شد و یک بار دیگر یکپارچگی مردم گرگان را در ایام خجسته ربیع که با نام پیامبراکرم(ص) وهفته وحدت گره خورده نشان داد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018