عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه تصویب CFT تصمیم سران سه قوه است نه رهبری و مردم ، گفت : بنظر می رسد مجمع تشخیص مصلحت نیز بنا دارد این سند استعماری را تصویب کند.

به گزارش دانشجوسلام؛ جواد کریمی قدوسی صبح امروز جمعه 2 آذرماه در نشست "شکوه انقلاب اسلامی ایران و افول امریکا" در جمع پرشور دانشجویان گلستانی در خصوص سرنوشت CFT اظهارکرد: یکشنبه گذشته بعد از اینکه شورای نگهبان از این مصوبه مجلس ۲۲ مورد ایراد گرفت قرار شد جلسه کمیسیون امنیت ملی تشکیل شود تا در مورد ایرادات گرفته شده از سوی شورای نگهبان صحبت کنیم .

کریمی قدوسی افزود: طبق معمول ما منتظر دکتر کدخدایی بودیم تا به نمایندگی از 12 عضو شورای نگهبان به کمیسیون بیاید اما در نهایت تعجب دیدیم ابتدا وزیر اطلاعات با تیم کارشناسی اش آمد ، سپس دکتر ظریف و تیم کارشناسی اش و در ادامه نیز خانم جنیدی با تیم خود ، سپس سردار وحیدی و دکتر آقا محمدی نیز از مجمع تشخیص مصلحت نظام آمدند و کدخدایی نیز با نیم ساعت تاخیر وارد جلسه شد.

وی ادامه داد: آقای فلاحت پیشه جلسه را با یک تلنگر به شورای نگهبان شروع کرد که چرا شورای نگهبان گفته CFT با امنیت ملی تعارض دارد ، این شورا فقط باید با شرع و قانون تطبیق دهد ، اینجا بود که من و حاج آقای ذوالنور به وی تذکر دادیم که شما رئیس جلسه هستید و نباید ایجاد موضع بکنید و جلسه را هدایت کنید .

کریمی قدوسی اضافه کرد: ما به آقای فلاحت پیشه گفتیم قرار بود ما جلسه کمیسیون با نماینده شورای نگهبان برای بررسی ایرادات وارد شده ، داشته باشیم ، اینها اینجا چکار می کنند ، فلاحت پیشه گفت که با دستور لاریجانی قرار شد این افراد هم باشند چون این تصمیم نظام است .

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما دانستیم که اینها آمدند تا با فشار به کمیسیون شورای نگهبان را متقاعد کنند تا از تصمیم خود باز گردد و این موضوع 100 درصد با قانون اساسی و آیین نامه های مجلس هم مخالف بود لذا ظرف نیم ساعت جلسه بهم خورد و قرار شد روز سه شنبه همین هفته جلسه ای فقط بین کمیسیون امنیت ملی و شورای نگهبان برگزار شد .

کریمی قدوسی در خصوص سرنوشت این مصوبه گفت: اگر صحن مجلس رای داد که این مصوبه اصلاح شدنی نیست که به تاریخ می پیوندد و اگر کمیسیون گفت اصرار بر اجرای آن داریم و صحن هم مصوب کرد به مجمع تشخیص می رود تا با سیاستهای کلی نظم تطبیق داده شود .

بنا بر تصویب سند استعماری در مجمع تشخیص است

وی یادآورشد: بعد از بهم خوردن جلسه روز یکشنبه هفته قبل من کنار دکتر آقا محمدی که عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هست رفتم و ازش پرسیدم که فرجام این مصوبه چه می شود ، وی گفت روزی که مجمع برای بررسی این مصوبه جلسه دارد همین هیات بلکه قویتر به مجمع می روند تا این نهاد را برای تصویب مصوبه تحت فشار قرار دهند ، آقا محمدی به من که از او پرسیدم بعدش چه می شود گفت که تقسیم کار کنیم ، شما در کمیسیون و مجلس 10 تا ایراد را برطرف کنید و بقیه را هم ما در مجمع بر طرف می کنیم تا این مصوبه تصویب بشود .

کریمی قدوسی گفت: آنجا بود که من فرو ریختم و فهمیدم که آقا محمدی و مجمع هم در نظر دارند که این نسخه استعماری را تصویب کنند و البته شاید می خواهند شرط هایی به آن اضافه کنند .

نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از سال 92 به این طرف بیش از 70 هیات از صندوق بین المللی پول به ایران آمدند و گاها پیش آمده ظرف یک هفته بیش از 70 جلسه گذاشتند و طی این جلسات اسناد محرمانه و مالی ایران را در اختیار این صندوق گذاشتند که همه این جلسات محرمانه بود و به هیچ وجه خبری نشد .

چشم ها به مجمع تشخیص مصلحت و چهره هایی چون محسن رضایی است

کریمی قدوسی در خصوص بررسی نهایی CFT در روز های آتی گفت : الان همه چشم ها به مجمع تشخیص مصلحت نظام است ، آقای محسن رضایی که از یادگاران و فرماندهان دفاع مقدس است و انتظار داریم همانطور که جلو پالرمو سفت و سخت ایستاد اینجا نیز همسو با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و مردم بایستد .

وی افزود: مهندس باهنر برادر شهید باهنر که از چهره های ارزشمند انقلاب اسلامی بود به همراه آقا محمدی ، دانش جعفری و تا حدودی مجید انصاری ، اینها در مجمع تشخیص تاثیر گذارند و خوب است مردم و شما دانشجویان از آنها مطالبه کنند .

کریمی قدوسی تاکیدکرد: اینکه گفته می شود تصویب این لایحه تصمیم نظام است درست نیست ، فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی می گوید این تصمیم نظام است و سران سه قوه با هم این تصمیم را گرفتند ، آقای روحانی نامه محرمانه یا به آیت الله جنتی زد و گفت که این تصمیم سران قواست و رهبری هم موافق است پس تایید کنید اما شورای نگهبان با 22 ایراد مصوبه را رد کرد .

روحانی بعد از 5 سال فهمیده باید تحریم ها را دور بزند

این نماینده مجلس گفت: روحانی بعد از 5 سال فهمیده که باید تحریم ها را دور بزند اما آقای روحانی با کدام تیم و افراد می خواهد تحریم را دور بزند ، همه آن افرادی که در دوران دولت قبل توانستند تحریم را دور بزنند اسامی آنها را به آمریکا داده اند و الان همین افراد تحریم شده اند ، در زمان وزیر نفت سابق رستم قاسمی ما 172 میلیون دلار پول حاصل از فروش نفت به ایران آوردیم آیا الان می توانیم پول بیاوریم ؟

قدوسی گفت: هشتاد تن طلا از خزانه خارج شد، صرافان می گفتند افرادی را در بازار می بینند که تا بحال ندیده اند، اینها در سلیمانیه عراق قرارگاهی تشکیل داده بودند و با پول سعودی 20 درصد بالاتر نسبت به بازار فقط دلار و ارز و طلا می خریدند و به آنجا منتقل شد تا در نظام اقتصادی ما اختلال ایجاد شود .

مجلس به نفع جاسوس رای داد

وی اشاره کرد: در قضیه جاسوسی دری اصفهانی که خودش اعتراف کرد بنده فیلم و مستندات را به مجلس بردم و پخش کردم اما مجلس به نفع جاسوس رای داد که به این موضوع ورود نشود و جای تعجب دارد که می بینیم همین مجلس از وزیر دفاع در خصوص دو تابعیتی ها از وزیر دفاع سوال می کند که چرا مستند اطلاعات سپاه در خصوص فردی که جاسوسی اش قطعی است و خودش اعتراف کرده ، پخش شده است .

انتهای پیام /

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018