دومین جشنواره کارآفرینی و پژوهشی در زنجیره ارزش حبوبات، در دانشکده تولید گیاهی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، آغاز به کار کرد.

به گزارش دانشجوسلام؛ دبیر علمی این جشنواره در مراسم افتتاحیه در سالن دانشجو گفت: این جشنواره با شعار زیست بوم پایدار، تغذیه سالم و فرصت‌های کارآفرینی تا ۲۳ آبان ماه فعال است.

حسین کاظمی افزود: دانشکده تولید گیاهی و مرکز کارآفرینی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در کنار نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی، سازمان تعاون روستایی استان، انجمن ارگانیک شعبه استان گلستان، شرکت گردشگری فانوس جنگل گلستان، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان و شرکت تعاونی چندمنظوره کارکنان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در برگزاری این جشنواره نقش دارند.

وی بیان کرد: آشنایی با زمینه‌های کسب و کار، ارائه آخرین دستاوردهای پژوهشی، معرفی و ترویج ارزش غذایی و رژیم غذایی مرتبط حبوبات به جامعه و … از اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی ادامه داد: این جشنواره در بخش‌های نمایشگاه، ارائه سخنرانی و کارگاه‌های آموزشی، مسابقه طبخ غذا و بخش جانبی که در آن دو نفر از مشاوران کارآفرینی حضور خواهند داشت، برنامه‌ریزی شده است.

دبیر علمی این جشنواره گفت: نشست صمیمی با دانشجویان کارآفرین دانشکده تولید گیاهی، معرفی و تقدیر از برگزیدگان جشنواره و مسابقه و سخنرانان از دیگر برنامه‌های این جشنواره خواهد بود.

کاظمی بیان کرد: در نمایشگاه امسال ۱۶ غرفه شامل غرفه شرکت تعاونی پارسا نوین هیرکان، غرفه دانشجویان کارآفرین دانشگاه گنبد، غرفه مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان، شرکت چندمنظوره تعاونی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و… تولیدات و آثار خود را ارائه می‌دهند.

در ادامه معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گفت: یقینأ برگزاری دومین مرحله از جشنواره کارآفرینی و پژوهش در زنجیره ارزش حبوبات با تجربه سال گذشته، دستاوردهای مهمی خواهد داشت.

معیری افزود: برگزاری جشنواره‌ها می تواند منشأ هم‌افزایی و تلاش چندجانبه مسئولین، کارآفرینان و اعضای جامعه خواهد شد.

وی بیان کرد: ان‌شاا… با برگزاری اینگونه جشنواره‌ها، حرکت به سمت دانشگاه کارآفرین که مدنظر ریاست دانشگاه است، سرعت پیدا کند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018