عملیات اجرایی بیمارستان 91 تختخوابی گالیکش درشرق گلستان باحضور معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاندار و برخی مدیران گلستان آغاز شد.

به گزارش دانشجوسلام؛ به نقل از نیلکوه، معاون وزیر بهداشت در آیین کلنگ زنی بیمارستان 91 تختخوابی گالیکش اظهار داشت: درمان بسیاری از بیماری‌های موجود هزینه هنگفت دارد و حوزه سلامت به تنهایی نمی‌تواند هزینه‌های آن را تقبل کند و در این مسیر باید خیرین و سمن‌ها ما را همراهی کنند.

nilkooh3167 2

ابراهیم گلمکانی با اشاره به اهدای زمین بیمارستان گالیکش توسط خیر، افزود: استان گلستان پتانسیل خوبی برای کمک و همراهی خیرین در حوزه سلامت دارد و امید داریم مسئولان با استفاده از این ظرفیت بتوانند اقدامات خوبی انجام دهند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: این بیمارستان با بهره‌گیری از اعتبارات ملی و اعتبارات ماده 37 احداث خواهد شد و امید داریم در یک یا 2 سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی یادآور شد: حفاظت مالی از بیماران، افزایش و ارتقای کیفیت خدمات و افزایش دسترسی به خدمات 3 هدف طرح تحول سلامت است که خدمت‌رسانی به شهرستان گالیکش در قالب ساخت بیمارستان همان افزایش دسترسی مردم به خدمات است.

گلمکانی گفت: در حال حاضر دشمن بیش از اینکه جنگ اقتصادی در کشور راه بیندازد، به دنبال جنگ روانی و ایجاد روحیه ناامیدی مردم است.

وی ادامه داد: ما قبل از هر چیز نیاز به امید و همبستگی و روحیه نشاط در جامعه داریم که خوشبختانه در این منطقه با وجود قومیت‌ها و مذاهب مختلف شیعه و سنی روحیه همدلی، وحدت وجود دارد که قابل ستایش است.

به گفته معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در شرایط کنونی و تحریم‌ها توانستیم شرایط واردات داروها را حفظ کنیم و با وزارت اقتصاد و تبادلات ارزی این کار ادامه دارد و مشکلی نداریم.

معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: بخش زیادی از داروها در ایران ساخته می‌شود و با توجه به شرایط کنونی، مشکل خاصی در تهیه مواد اولیه دارو نداریم.

وی افزود: با وجود اینکه استکبار جهانی و دشمن انرژی خود را بر تحریم دارو غذا گذاشته است اما با پی گیری های حوزه حقوقی دولت، در حوزه بهداشت و درمان مشکل خاصی نداریم و هر هفته با جلساتی که برگزار می‌شود تامین مواد اولیه دارو از دیگر کشورها انجام و مشکلی در این حوزه وجود ندارد.

nilkooh3167 3

بیمارستان گالیکش تا دو سال دیگر به بهره برداری می رسد

نماینده مردم شرق گلستان در مجلس نیز در این مراسم اظهار داشت: امید داریم با همراهی، همدلی و وحدت همگانی، نظام مقدس جمهوری اسلامی را به نقطه اوج و آن جایگاه مطلوب برسانیم و در این مسیر قدر افرادی که برای آبادانی این نظام، کشور و استان تلاش می کنند را بدانیم.

شهرام کوسه غراوی بیان داشت: در حال حاضر تعریض جاده مینودشت به گالیکش و تقاطع همسطح دوراهی کلاله در حال انجام است و همه این اقدامات با همدلی و همکاری تمامی خیرین، مردم و مسئولان در حال انجام است.

وی خاطر نشان کرد: امنیت کشور با همدلی و در کنار هم بودن تامین می شود و در شرایطی که امروزه دچار مشکلات اقتصادی هستیم بیش از گذشته به وحدت، همراهی و همکاری عمومی نیاز داریم.

غراوی گفت: این بیمارستان تا دو سال آینده به بهره برداری می رسد تا مورد استفاده 18 میلیون زوار عبوری به مشهد مقدس و حدود 70 هزار نفر جمعیت این شهرستان شود.

nilkooh3167 4

بیمارستان گالیکش از محل منابع دولت و ستاد اجرایی فرمان امام ساخته می شود

استاندار گلستان نیز در این مراسم اظهار داشت: در حال حاضر تنها در شهرستان‌های رامیان و گمیشان بیمارستان وجود ندارد و در تلاش هستیم تا به کمک مجمع نمایندگان تا 3 سال باقیمانده از عمر دولت موافقت احداث بیمارستان را کسب کنیم.

سید مناف هاشمی افزود: اکنون در نقطه محروم شهرستان مراوه‌تپه توسط بنیاد مستضعفان بیمارستانی در حال ساخت است و در گالیکش هم توسط دولت و وزارت بهداشت و درمان تا چند سال آینده بیمارستان احداث خواهد شد.

استاندار گلستان اظهار داشت: سالانه 50 هزار میلیارد تومان در حوزه سلامت مانند تجهیزات، امکانات، ساخت بیمارستان، درمانگاه, اورژانس و غیره در حال هزینه است.

وی یادآور شد: تلاش ما این است که در 2 شهرستان رامیان و گالیکش از محل منابع دولت و یا ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) بیمارستانی هر چند با تعداد تخت‌های کمتر احداث کنیم.

هاشمی گفت: نگاه ما این است که جدا از اعتبارات استانی از اعتبارات ملی و لایحه‌هایی که وزارت‌خانه به مجلس شورای اسلامی می‌دهند و یا از طریق خیرین و سرمایه‌گذاری که این خود دو مقوله جدا است، در پروژه‌های متعدد استانی بهره‌گیری کنیم.
وی ادامه داد: خیرین در استان‌هایی مانند یزد، اصفهان، زنجان خدمات بسیار خوبی را در حوزه‌های مختلف ارائه کردند و امید داریم چنین خدماتی نیز از طرف خیران گلستان نیز انجام شود.

nilkooh3167 5

بخش خصوصی حدود 2 هزار میلیارد تومان در گلستان سرمایه‌گذاری کرده است

استاندار گلستان با اشاره به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اظهار داشت: در یک‌سال گذشته بخش خصوصی حدود 2 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده که سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی امنیت، توسعه و پیشرفت را در پی دارد.

وی درباره اتفاقات اخیر منطقه و جهان تصریح کرد: ایران اسلامی در چهلمین سالگرد پیروزی خود، دستاوردهای زیادی را کسب کرده و به خود می‌بالد، اما دشمن نمی‌تواند ببیند که ایران با استقلال و توانمندی. روی پای خود ایستاده و رئیس جمهورش در سازمان ملل از حق مردم خود دفاع می‌کند.

هاشمی افزود: از طرفی مسئولان و سپاهیان ما در کمتر از 10 روز با تجهیزات موشکی و پرتاب آن به نزدیکی مقر آمریکا گوشمالی بزرگی به دشمن دادند که این نشان دهنده توانمندی و اقتدار ایران اسلامی است که برای دشمن قابل هضم نیست.

وی تاکید کرد: ایران ما بر پایه فرهنگ دینی شکل گرفته و برای معرفی خود و استقلال کشور باید هزینه هایی پرداخت کنیم و تحمل این تحریم ها هزینه هایی است که مردم ما در این سال‌ها متحمل شده و از آن سربلند بیرون آمدند.

 

nilkooh3167 12

بیمارستان 5 آذر گرگان در حال توسعه است

هاشمی بیان داشت: در 5 سال گذشته اقدامات خوبی در حوزه سلامت و درمان انجام شده اما به علت عقب‌ماندگی‌های سال‌های گذشته استان گلستان به ویژه شرق باید تلاش ما بیشتر شود.

وی افزود: اکنون بیمارستان 5 آذر در گرگان در حال توسعه است و در غرب استان در حوزه سلامت مشکلی نداریم و تلاش داریم تا در شمال و شرق گلستان نیز کمبودها را جبران کنیم و خدمات ما متعادل در همه سطح استان باشد.

nilkooh3167 6

محل احداث بیمارستان گالیکش توسط خیر اهدا شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان نیز در مراسم گفت: تجهیز و ساخت بیمارستان 91 تختخوابی گالیکش 65 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در سالهای آینده به بهره برداری خواهد رسید.

عبدالرضا فاضل اظهار داشت: خیر و نیکوکار گالیکشی به نام حاج غلام خسروی که چندی پیش دارفانی را وداع گفت، در سال گذشته 30 هزار متر مربع از اراضی خود را برای احداث این بیمارستان اهدا کرد.

وی افزود: تلاش کردیم تا در سال گذشته با کمک و همراهی بسیار زیاد نماینده مردم شرق گلستان در مجلس شورای اسلامی، مبلغ 5 میلییارد تومان برای بودجه سال 97 و پروژه ساخت بیمارستان گالیکش تخصیص دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان خاطر نشان ساخت: این بیمارستان در 4 طبقه و در فضای 10 هزار متر مربعی ساخته خواهد شد که شامل 18 تخت جراحی، 18 تخت داخلی، 18 تخت زنان، 18 تخت اطفال، 6 تخت ccu و تخت های ویژه کودکان و زایمان طبیعی، 8 تخت دیالیز و 20 تخت اورژانس خواهد بود.

وی در پایان یادآور شد: بخش هایی چون آزمایشگاه، سی تی اسکن، رادیولوژی تخصصی و غیره نیز در این بیمارستان فعال خواهد شد.

 

nilkooh3167 7

امیدواریم پس احداث بیمارستان گالیکش به ایستگاه زائرین تبدیل شود

فرماندار گالیکش نیز در ای مراسم اظهار داشت: با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی شهرستان گالیکش و وجود جاذبه‌های گردشگری و طبیعی و دیگر فضاهای مناسب، نیاز به بیمارستان از مطالبات به حق شهرستان بود.

حسین مایلی افزود: امید داریم با احداث چنین مراکزی شهرستان گالیکش را از مسیر عبور زائرین و گردشگران به ایستگاه زائرین و گردشگران تبدیل کرده و ماندگاری مسافران را در این شهرستان افزایش دهیم.

 

nilkooh3167 8

nilkooh3167 9

nilkooh3167 11

انتهاي پيام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018