رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: راه اندازی مرکز جامع بیماران خاص در بیمارستان طالقانی و کلینیک دزیانی از جمله خدماتی است که به این بیماران داده می شود و به علت اینکه این بیماران برای انجام دندانپزشکی نیاز به خدمات بیهوشی و اتاق عمل دارند این خدمات دو روز در هفته در بیمارستان طالقانی انجام می شود.

به گزارش دانشجوسلام؛ عبدالرضا فاضل در دومین سمینارکشوری دندانپزشکی در بیماران خاص که به میزبانی گرگان برگزار شد اظهار کرد:یکی از دغدغه های وزارت بهداشت، بیماران خاص وانجام خدمات برای آنان است به همین منظور مرکز بیماران خاص ایجاد شد که به صورت هدفمند به ارائه خدمات به این قشر بپردازد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: بیماریهایی همچون تالاسمی ،هموفیلی، نارسایی کلیوی افراد دارای پیوند عضو،دیابت،هپاتیت، ایدز، سرطان و ام اس از جمله بیماران خاص به شمار می روند.

وی در خصوص اهمیت پیشگیری گفت: پیشگیری قبل از درمان مهم است اما متاسفانه جامعه ما در بحث پیشگیری خوب ورود پیدا نکرده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گفت: در استان 1200نفردر سال بر اثر سرطان جان خود را از دست داده اند که به طور میانگین در هر روز سه نفر جان خود را از دست می دهند.

فاضل توضیح داد: راه اندازی مرکز جامع بیماران خاص در بیمارستان طالقانی و کلینیک دزیانی از جمله خدماتی است که به این بیماران داده می شود و به علت اینکه این بیماران برای انجام دندانپزشکی نیاز به خدمات بیهوشی و اتاق عمل دارند این خدمات دو روز در هفته در بیمارستان طالقانی انجام می شود.

وی ادامه داد: در بحث پیشگیری هم خانواده ها و نهاد های آموزشی و فرهنگی نقش دارند و تنها وزارت بهداشت در این زمینه نمی توتند کاری کند.

فاضل در خصوص اهمیت برگزاری این همایش گفت: چون دندانپزشکی بیماران خاص همراه با خونریزی لثه همراه است این همایش می تواند کمکی کند برای هدفمند کردن کارها و پیشنهاد می شود در این همایشها از بیماران خاص نیز دعوت شود چرا که گاهی اوقات تجاربی که این بیماران می توانند در اختیار ما قرار دهند خیلی زیاد است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018