رییس مرکز دندانپزشکی معاونت بهداشت گفت: اتفاق خاص برای بیماران خاص ارائه خدمات تخصصی و غیر تخصصی جامع در حوزه دندانپزشکی است به طوریکه دیگر نیاز نیست بیماران خاص برای درمان دندانپزشکی به کلان شهرها مراجعه کنند.

به گزارش دانشجو سلام؛ دکتر قاسم صادقی در حاشیه سمینار «دندان پزشکی در بیماران خاص» در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: یکی از کارهای مهم در وزارت بهداشت در حوزه دندانپزشکی پیگیری برای ایجاد فضای مناسب برای خدمات دندان پزشکی برای این بیماران است که متاسفانه تاکنون مغفول مانده است.

رییس مرکز دندانپزشکی معاونت بهداشت و درمان گفت:برای ارائه خدمات به بیماران خاص خصوصا در بحث دندانپزشکی نیاز به درمان خاصی وجود دارد که باید آن تجهیزات مجهز به خدمات بیهوشی باشد.

صادقی تصریح کرد: وزارت بهداشت تصمیم گرفت به عنوان یک برنامه عملیاتی در سال 97  مراکز دندانپزشکی را برای بیماران خاص در تمام دانشگاههای علوم پزشکی فعال کند و امیدواریم تا پایان سال در اکثر دانشگاهها این مراکز به بهره برداری برسد.

وی در خصوص تامین داروی این بیماران گفت: با وجودیکه بحث دارو مستقیم به حوزه بنده مرتبط نمی شود اما تلاش همکاران ما در وزارتخانه این است مثل گذشته بدون تغییرات نوسان ارز تامین شود.

رییس مرکز دندانپزشکی معاونت بهداشت ادمه داد: برنامه ریزی شده ذخیره دارویی در حوزه بیماران خاص تا 6ماه آینده انجام شود و با در نظر گرفتن یارانه  تلاش  شده تغییرات دلار تاثیری بر افزایش قیمت دارو نداشته باشد

وی گفت: در هر حوزه ای تعداد بیماران خاص و مصرف داروی آنان  بر اساس استاندار مشخص است و به طور مثال در حوزه دیالیز 350هزار ست دیالیز در سال نیاز داریم که این تعداد تامین شده است و در قسمتهای دیگر نیز همین روند وجود دارد.

وی در خصوص تعداد بیماران خاص در کشور گفت: بیشترین بیماران در حوزه خاص، بیماران تحت پوشش بهزیستی هستند که اکثرا بیماران معلول و حرکتی را شامل می شود.

وی افزود: در حدود 1و نیم میلیون بیمار خاص در کشور وجود دارد که نیاز به درمان در این حوزه وجود دارد.

صادقی توضیح داد: اتفاق خاص برای بیماران خاص در دندانپزشکی ارائه خدمات تخصصی و غیر تخصصی در حوزه دندانپزشکی است به طوریکه دیگر نیاز نیست بیماران خاص برای درمان دندانپزشکی به کلان شهرها مراجعه کنند.

وی ادامه داد: البته تاکنون کمبودی در بخش تامین نیروی متخصص و امکانات نداشتیم اما این خدمات چون متمرکز نبود نمی توانستند به بیماران خاص خدمات ارائه کنند.

رییس مرکز دندانپزشکی معاونت وزارت بهداشت گفت: یکی از برنامه های وزارت بهداشت ایجاد مراکز جامع خدمات است که وقتی بیماران خاص به مرکز مراجعه می کند خدمات دندانپزشکی را هم در آنجا ببینند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018