نمایند مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه چهل سال از پیروزی انقلاب می گذرد  گاهی اوقات احساس می شود روحیه انقلابی و ایثار در جامعه کمرنگ شده است و به نظرم شروع و ادامه رزمایش خدمت و ایثار روح جدیدی را به جامعه تزریق می کند.

دکتر نورمحمد تربتی نژاد در گفتگو با دانشجوسلام در رابطه با فعالیت بسیج در محرومیت زدایی اظهار کرد: در بخش محرومیت زدایی نیازمند کار گسترده ای هستیم و همه نهاد های خصوصی و تشکیلات مردمی در کنار دولت باید به این مهم بپردازند.

نورمحمد تربتی نژاد گفت: بسیج از ظرفیت بالایی در این خصوص برخوردار است و همه شاهد فعالیتهای موثر آن در محرومیت زدایی هستند.

نماینده مردم گرگان و آق قلا ادامه داد: مجلس در رفع  محرومیت زدایی در قالب برنامه ششم و بودجه سال 97 اقدامات قانونی انجام داد و سرانه و تعرفه مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی را تا سه برابر هم افزایش داد.

وی با استقبال از همکاری مجلس با بسیج در این بخش اظهار کرد: اگر لایحه ای از سوی دولت برای همکاری با بسیج و سپاه و یا اینکه نمایندگان برای همکاری بیشتر بتوانند طرحی ارائه کنند که این همکاری به صورت قانون تصویب شود می تواند زمینه و ظرفیت همکاری مجلس با بسیج را افزایش دهد.

تربتی نژاد با توجه به فعالیتهایش در جهاد سازندگی در ابتدای انقلاب بیان کرد: بنده خودم در جهاد و بسیج سازندگی فعالیت می کردم و کسانی که در این  نهادها فعالیت می کنند چون انگیزه  و اعتقاد بالایی دارند کارهایشان هم بازده بالاتری دارد.

وی افزود: کسانی که داوطلبانه در بسیج و فعالیتهای جهادی فعالیت می کنند وقت و انرژی خود را در این زمینه صرف می کنند و می طلبد دولت برای تامین منابع مالی آنان اقدام کند و در برنامه و بودجه برای آنان ردیف خاصی را ببیند و بالاخره باید این حمایتها از جایی شروع شود.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در خصوص برگزاری رزمایش خدمت توسط بسیجیان گفت: چون کشور ما کشوری انقلابی است دشمنان به شیوه های مختلف اقتصادی،سیاسی و.. در صدد ضربه زدن به آن هستند و تلاش دارند انقلاب را از مسیرش منحرف کنند و حرکتهایی از جنس رزمایش خدمت و شیفت ایثار در ابعاد گوناگون موثر و موفق است.

وی با بیان اینکه موافق اینگونه حرکتهای انقلابی و جهادی است تصریح کرد: با توجه به اینکه چهل سال از پیروزی انقلاب می گذرد  گاهی اوقات احساس می شود روحیه انقلابی و ایثار در جامعه کمرنگ شده است و به نظرم شروع و ادامه رزمایش خدمت و ایثار روح جدیدی را به جامعه تزریق می کند و  می تواند به پیشبرد اهداف انقلاب کمک کند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018