معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: ما قصد نداریم شیعه را سنی و سنی را شیعه کنیم و اساسا هدف مجمع تقریب ذوب مذاهب در یکدیگر نیست بلکه این است که طرفداران مذاهب اسلامی با یکدیگر دعوا نکنند و به عقاید هم احترام بگذارند و اتحاد خود را حفظ نمایند.

به گزارش دانشجو سلام؛حجت الاسلام سید حامد علم الهدی در نشستی با حضور اصحاب رسانه استان گفت:فعالیتهای تقریب مذاهب در دو بخش داخلی و خارجی است ولی عمده فعالیتها در بخش بین الملل است.

معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب افزود: در همین راستا قرار است از دوم تا چهارم آذر همزمان با ایام میلاد پیامبر همایشی با موضوع فلسطین تحت عنوان 40سال پیروزی انقلاب،40سال همراهی با فلسطین برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام سید حامد علم الهدی گفت: یکی از کارهای مهم دیگر این مجمع اجتماع علمای جبهه مقاومت بوده و سال قبل نشستی با همین موضوع در لبنان برگزار شد که در آن علمایی که با جبهه مقاومت سوریه همرا هستند در آن گرد آمده بودند.

وی ادامه داد:آموزش فرهنگیان و معلمین و روحانیون در مناطق اهل سنت کشور یکی از فعالیتهای این مجمع در داخل است و علاوه بر کنفرانسهای خارجی همایشهای داخلی را در زمینه وحدت شیعه و سنی برگزار کردیم.

وی افزود: قران، کعبه،پیامبر و محبت اهل بیت نمادی از وحدت بین مسلمانان است که در همین رابطه همایش سادات اهل سنت و شیعه را در سیستان و بلوچستان برگزار کردیم.

وی بیان کرد: در جامعه اهل سنت هم سادات و فرزندان اهل بیت هستند که البته در هر منطقه نام و عنوان خاصی دارند.

معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: جمعیت اهل سنت در گلستان به لحاظ مسدود بودن مرزها با کشور ترکمنستان با فرهنگ داخلی قرابت بیشتری دارند که البته پس از پیروزی انقلاب، ارتباط با داخل کشور در سایر مناطق اهل سنت نشین و تاثیر گذاری از فرهنگ داخلی از قبل بیشتر شده است.

حجت الاسلام علم الهدی تصریح کرد: دشمن در ابتدای انقلاب تمام تلاشش بر براندازی بود و زمانی که در این حوزه موفق نشد سعی کرد انقلاب اسلامی را در داخل مرزها محدود نگه دارد که البته فریاد امام و انقلاب چنان رسا بود که علاوه بر سایر کشورهای اسلامی تمام مستضعفان جهان را هم مورد خطاب قرار داد.

وی افزود:شبکه های مجازی فرصتی است برای انتقال پیام مجمع به تمام مردم و کشورها به طوریکه در گذشته تمام تلاش ما این بود با برگزاری همایشی مطالب خود را به افراد محدودی منتقل کنیم اما در حال حاضر با ظرفیت رسانه ها تالار گفتگویی راه اندازی کردیم که پیام خود را می توانیم به جامعه هدف خود منتقل کنیم.

وی گفت:مجمع تقریب به دنبال این است که به مسلمانان بگوید فکرهای خود را به هم نزدیک کنند و در مسائل گوناگون همدیگر را تکفیر نکنیم که اگر این مهم تحقق یابد گام مهمی را برداشته ایم.

حجت الاسلام علم الهدی بیان کرد:ما قصد نداریم شیعه را سنی و سنی را شیعه کنیم و اساسا هدف مجمع تقریب ذوب مذاهب در یکدیگر نیست بلکه این است که طرفداران مذاهب اسلامی با یکدیگر دعوا نکنند و به عقاید هم احترام بگذارند و اتحاد خود را حفظ نمایند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018