جمعی از دانشجویان نخبه بسیجی دانشگاههای استان،قرار است فردا با نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی دیدار کنند و پیرامون مسائل و مشکلات روز جامعه با تربتی نژاد بحث و گفتگو نمایند.

احسان تقربیان دبیر علمی قرارگاه احمدی روشن استان گلستان در گفتگو با دانشجوسلام، درباره فعالیتهای این قرارگاه گفت: قرارگاه احمدی روشن با هماهنگی شورای تبیین مواضع استان کارگروهی را از فروردین امسال تشکیل داد که پس از مشخص شدن اعضاء و هسته مرکزی آن به شناسایی وضعیت اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استان و کشور پرداخت.

دبیر علمی قرارگاه احمدی روشن ناحیه بسیج دانشجویی استان،گفت: مطالبه گری اولین مسئولیت این قرارگاه است و در حال حاضر بررسی موضوعات مهمی چون وضعیت معیشتی ،نظارت بر عملکرد دولت،قانون FATFو قانون CGT، بررسی معایب و آسیبهای طرح تحول سلامت و... از الویتها و برنامه های این قرارگاه است.

وی افزود: دوستان ما در باره مسائلی همچون  مشکلات محیط زیستی ،مشکلات اقتصادی تحقیقالتی انجام دادند و نتایج مباحث خود را به صورت کتابچه ای تدوین کرده اند. 

دبیر علمی قرارگاه احمدی روشن استان در خصوص دیدار فردا با تربتی نژاد توضیح داد: برای اجرایی شدن مسائلی که در دستور کار خود داریم نیازمند قانون خوب هستیم، از این رو تصمیم گرفتیم اولین دیدار خود با مسئولین را با نمایندگان داشته باشیم و طرحها و نظرات خود را برای آنان تشریح کنیم که البته در نظر داریم در آینده با سایر مسئولین اجرایی و قضایی هم در رابطه با مسائل دیگر دیدار داشته باشیم.

وی ادامه داد: در جلسه فردا قرار است مشخصا در مورد وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم و قانونFATFکه مربوط به بحث امنیت ملی می شد بحث و گفتگو کنیم.

وحید کاتبی، فرمانده حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه منابع طبیعی هم درباره تاثیر دیدار با نمایندگان گفت: اگر نمایندگان آرای خود را بدون در نظر گرفتن حزب و لیست فراکسیون خود بدهند مباحثی که در این دیدارها مطرح می شود  می تواند تاثیر گذار باشد اما اگر نمایندگان تصمیمات خود را  براساس حزب و جناح خود بگیرند  و در واقع تصمیمی از پیش مشخص شده داشته باشند این جلسات هم به نظرم تاثیر لازم را ندارد.

راحله فریدی،عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان جلسه فردا با نماینده مردم گرگان را یک گام مثبت در پاسخگویی مسئولین به مردم و نخبگان دانست.

این فعال دانشجویی افزود: نمایندگان با شنیدن دغدغه های نخبگان و راهکارهای آنان می توانند برای تصویب قوانین مورد نیاز تصمیمات بهتری را اتخاذ کنند و  برای این منظور می طلبد این گونه نشستها با سایر مسئولین نیز ادامه یابد.

علی بردبار دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان در خصوص لزوم برگزاری این گونه جلسات اظهار کرد: بسیج دانشجویی به عنوان قشر انقلابی و دیده بان انقلاب ضرورت دارد در مباحثی همچون حل مشکلات اقتصادی مردم وارد عمل شود.

فرمانده حوزه بسیج دانشجویی علوم پزشکی استان گفت: مطالبه گری از مسئولین یکی از آثار دیدار با آنان است و امیدواریم با بیان مشکلات مردم در زمینه اقتصادی و معیشتی و.. و ارائه راهکار لازم  قدمی برای حل این مشکلات برداشته شود.

بردبار ادامه داد: مجلس شورای اسلامی به الویتهای کاری خود عمل نکرده و این سوال جدی وجود دارد در این زمانی که مردم در وضعیت بد اقتصادی به سر می برند چرا نباید طرحهایی همانند مبارزه با مفاسد اقتصادی، شفافیت آرای نمایندگان و سایر مباحث اساسی دیگر رای نیاورد و نمایندگان به تعطیلات تابستانی بروند.

وی در رابطه با مطالبه گری نخبگان از مسئولین گفت: به نظر من نخبگان به اندازه کافی از مسئولین مطالبه داشتند و نظرات خود را ارائه دادند اما مسئولین علاقه ای برای شنیدن آن نظرات و دغدغه ها نداشتند.

نرگس کمیزی از فعالین اردوهای جهادی بسیجی دانشجویی نیز خواست تا نمایندگان مجلس و استاندار و .. بیشتر در جریان فعالیتهای جهادی دانشجویان قرار گیرند و با توجه به هجمه عظیم دشمنان برای رفع مشکلات مردم جهادی وارد عمل شوند.

وی ابراز امیدواری کرد این گونه جلسات ارتباط مسئولین و نخبگان را به یکدیگر نزدیکتر کند.

دیدگاه‌ها   

0 # Сialis 1397-08-24 20:24
It's really a great and useful piece of info. I am happy that you simply shared this useful info with us.
Please keep us informed like this. Thank you for sharing.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018